Виж само едно мнение
  #4  
Стар 29th November 2009, 08:53
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Направо ще ти поствам това, което снощи написах в един друг форум:

"Някои педиатри препоръчват още от съвсем мъничко да се подръпва тази кожичка, докато главичката се покаже. Други пък казват нищо да не се пипа, сама да си излезе главичката незнайно кога (най-често през пубертета). Аз лично доста дълго време нищо не правих (нали съм съвременна майка ), обаче под кожичката започна да се събира смегма - едно бяло нещо, което е естествен лубрикант. Аз се притесних, че може да се замърси и че това нещо не трябва да го има и най-накрая се съгласих на нашето педи да идем при една докторка-специалистка. Габи беше на 10 месеца. Онази така го дръпна, за секунди го извади цялото. После 3 нощи не спахме и двамата - той плаче при всеки опит да пишка, аз плача с него и го люшкам по цяла нощ поне малко да поспи. От тогава обаче пишата е ОК, мием я всяка вечер. За себе си сега съм решила, ако имам момченце от рано започвам в банята полекичка да подръпвам и да избегнем тази травма. Може би и само ще се отвори, но аз имам няколко познати мъже, които са рязани от хирург в пубертета и пазят много тежки спомени.
Пак казвам, всеки решава за детето си "

раde, ти пък ще даваш съвети за момиченца, ако се наложи
Отговори с цитат