Виж само едно мнение
  #907  
Стар 20th July 2009, 11:43
sexylita sexylita не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2009
Мнения: 38
По подразбиране

Здравейте отслабващи,
И аз не съм експерт, но леля ми работи в катедра Микробиология на Националния център по опазване на общественото здраве.
Точно това са хората, които казват какво значи срок на годност, от какво зависи и как се определя. Те дават на производителя правото да каже колко дни е срокът му на годност.Тя ни е обяснявала как най-важното нещо е качеството т.е. чистотата на млякото от кравите. Например едно време дори не са го съхранявали хладилно и всички микроорганизми вътре бързо са се развъждали и така млекцето ни е прокисвало бързо.
От нея знам как сега в България почти няма достатъчно качествено мляко и фермерите дето протестират масово е щото им е ясно, че няма да има кой да им купува млякото. Когато ни е обяснявала ясно посочи че храна, на която видимо и няма нищо, не означава че е така и примера и беше с лекарства. На тях видимо им няма нищо и години след като срока им е изтекъл ама не ги пием. А за млякото ако видимо е наред, не значи че вътре полезните микроорганизми ги има живи след като му е изтекъл срока на годност. Даже скоро ги даваха по телевизията тия неща.
Иначе не мисля, че в активията има нишесте, освен това е вкусна. Когато се прегрешавам е с тази с череши


Цитирай:
Първоначално написано от tinkerbell
kokodidi , най-малкото,което мога да ти кажа аз,като сравнително невежа в тази област ,е че в Активията няма мляко.Убедих се,че е пълна с концерванти,когато си купих "Активия Закуска" ,седя 20 дена в хладилника ,а когато я отворих,си беше съвсем наред.

Аз пък искам да ви кажа,че вчера изядох две вафли и се почувствах толкова гузна,ама тооолкова,че още ми е терсене

Днес в 8:30 хапнах Мастермахер с домат,към 12:30 пилешко шишче със задушени зеленчуци,ама по-скоро ми се сториха запържени /в заведение/,въпреки че помолих да са с минимално количество мазнина..А въпросните зеленчуци се оказаха картофи,моркови и тиквичка.Опитах и на мама панираните пилешки филенца ,ама само ги опитах.Наливам се с вода като луда,'щото ми е много топло,а до края на деня смятам да си хапвам пъпеш,кисело мляко и може малко задушени тиквички с доматче и извара.Уот ду ю тинк ?

А за тая извара на Дядо Либен,обезмаслената,никой нищо не ми каза ...кажетеее миииииииииии
Отговори с цитат