Виж само едно мнение
  #70  
Стар 1st January 2011, 21:15
Аватара на Radio Erevan
Radio Erevan Radio Erevan не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 330
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от marisabela
Цитирай:
Първоначално написано от Beautiful_
Харесват ми, но ако са от изкуствена кожа, т.е имитация. Иначе съм против от хуманна гледна точка
И АЗ НИКОГА
ЗА ИЗКУСТВЕНОТО!
Изчетох цялата тема и меко казано останах доста изненадан, защото очаквах да чета нещо за обувки от екзотични кожи, а се оказва че съм попаднал на поредната онлайн припирня. Темата - "За или Против естествената кожа". Дори малкото коментари свързани с екзотични кожи, бяха доста повърхностни от типа "Сладки са, умирам си за такива обувчици" и "Кичозни са". Не мислите ли, че това са доста категорични, но в същото време повърхностни позиции за толкова сложна тема като живота. Макар, моето лично мнение да не е толкова категорично За или Против животинската кожа (не че има друга), ако трябва да избера едната позиция, това би било За. И преди да ми се нахвърлят природолюбителите, трябва да уточня, че съм абсолютно против изтребването на цели животински популации, заради кефа и суетата на хората. Обаче има някои неща, които въпреки това ми убеждение, ме карат да предпочитам естествената кожа.
Един от най-гениалните ходове на модната индустрия е замяната на понятието "Синтетични материали" с "Еко материали". "Еко материалите" изобщо не са Еко, тъй като са продукти на химическата промишленост, която е основният причинител на заболявания и смъртност при хората и животните. Щетите върху природата, които годишно нанася "Еко" индустрията и броя на умрелите животни в ледствие на пряка и непряка химическа и нефтена промишленост, не могат да бъдат достигнати от кожарската индустрия и за 10 години. Само си спомнете големия разлив в Мексиканския залив. Значи избирайки "Еко материали" даваме тласък на една промишленост, която злоупотребява с понятията и наивността на масовия потребител, като в същото време нанася изключително тежки поражения на природата и в крайна сметка реализира ОГРОМНИ печалби като продава на природолюбителите, анти-природни продукти със съмнителни качества, при надценки постижими само за фармацевтичната промишленост. Та и в тази връзка - ДА за обувките, чантите, ръкавиците, коланите и други изделия от естествена кожа, в това число и екзотична. Щом са качествени и удобни. И най-важното, те са по-Еко от "Еко материите"
Отговори с цитат