Виж само едно мнение
  #19  
Стар 3rd July 2013, 01:19
Антон Антон не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2013
Мнения: 1
Lightbulb Антонио

Тук съм от 2001 и след толкова години ми се иска да отида в друг град на Италия или друга страна. Може би, ако живея в голям град бих бил по-доволен. Иначе аз живея в Лаго Маджйоре и определено, за кратък туризъм или лятна вила е много добре. Не казвам, че да живееш е зле, но имайки предвид разположението на градовете. До голяма степен това е преблем също, понеже са много и на различно разтояние едно от друго. Това е курортна зона и има места където има малки магазини и куп ристоранти, при което за да си купиш нещо определено ти трябва големият супермаркет извън града. Ако живееш в по-голям град няма такъв проблем разбирасе. Колкото до хората, на юг са с по-български манталитет, защото там все още не може дасе утвърди реда и законодателството както на север. Земеделието е най-разпространено там също така и разликата в храната е огромна. На юг се яде натурално, а на север храната е доста суха, пластмасова или просто консервантна. Не казвам, че не може да се яде добре, но в големите градове поне съществува главно пазаруването от големите супермаркети, които както знаете продават сумати дългосрочни стоки. Аз работя от 5 години като сервитьор и не съм доволен от обстоятелствата тук, поради работното ми време. Иначе мястото е с обилна зеленина и голямо езеро. В близост до Милано и Торино, мога да кажа, че е добре. А колкото до нашите събратя, не са много, но са качествени. И въпреки това сега съм решил да сменя работа след време, но най-вероятно този процес на развитие ще изисква постепенна промяна, а не спонтанна. Тъй като условият за работа в Италия не са розови, конвенционалната работа започва да ми писва и виждам мащаб на развитие в неконвенционалната работа. Някой по-горе спомени, за т.н. продажби по домовете. Мога да кажа, че този сектор напредва с пълна сила през последните 5 години и след кратко проучване се оказа, че Италия е на 2ро място в Европа след Германия. Ако проверите добре в Нета ще видите глобалната насока на доста компании, бизнесмени и наемни работници. Условията са далеч по-привлекателни и самата идея, че печалбата ти зависи от вложените усилия е прекасен мотив, като за начало. Най-важното е мотивацията и дисциплината да са на стабилно ниво, след което намирайки правилната фирма, човек си намира неговото място.
Отговори с цитат