Виж само едно мнение
  #2  
Стар 30th June 2005, 15:50
Bionxx Bionxx не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2004
Мнения: 35
По подразбиране Варици

Здравей, Дани! Смятам, че обяснението ти е достатъчно за да разбера, че проблемът ти е друг! С този режим, който поддържаш няма основание да си мисля, че имаш варици. Разбира се, не съм те прегледал, виртуално е трудно да се прецени При младите и особено грацилни жени, с тънък слой подкожие и нежен епидермис има един козметичен дефект на "прозиране" на повърхностно разположените vena saphena magna et parva и техните клонове! Това не означава разширени вени!!! Разбира се, може да се наблюдава и при по-закръглени жени! Вариците имат една доста очебийна симптоматика, която започва с отоци в подбедриците и глезените и на по-късен етап идват и трофичните изменения по кожата! По принцип, страдащите от това заболяване чувстват една тежест и дискомфорт в краката си! И може би интересно за всички, но тези оплаквания не се дължат толкова на повърхностните вени , които всички може да си видим по краката, а на тези, които са дълбоко разположените , между мускулатурата, най-образно казано! Тъй че не смятам, че ти страдаш от варици! Но пък за съжаление, няма разрешение и на твоя проблем - освен плажове, тен и да не забравим Sun-Burning кремовете 8)

Профилактика и превенция на варици : Разбира се , както всички знаете, принудителния застой и дългите пътувания могат да бъдат основен фактор за появата на разширени вени! Аз например, при дълги пътувания ( трансокеански ) вземам превантивно по 1 табл. Detralex дневно - невероятен венопротектор! Спорт, движение, почивка с високо вдигнати нагоре крайници ... - МНОГО ВАЖНО!!! Не мога да не спомена това невероятно растение, изобретение на природата, Ginkgo Biloba! Това не е просто хранителна добавка - това е мощен антиоксидант, анти-инфламаторно ( противовъзпалително ) средство, което е също и силен мембранен протектор ( укрепва здраво стените на съдовете - вени,артерии и микроциркулация ) и регулира невротрансмисивните процеси в кората на главния мозък! Няма странични ефекти и противопоказания! Помага в превенцията за атеросклероза ( бичът на 21 век и на България в частност ), както и ускорява когнитивните, респективно усмтвени възможности на човека! 40 mg на ден Ви гарантират освен предпазване от съдови проблеми, но и дълъг живот!
Почетно място трябва да дадем и на Витамин С!!! Вземайте го на воля, но не в огромни количества и всеки ден - предизвиква оксалатни камъни в бъбреците!

ТОВА Е ПРЕВЕНЦИЯ, НЕ ЛЕЧЕНИЕ - ПОДЧЕРТАВАМ!!!

Искам да добавя, че не съм наясно в момента в България какви продукти се предлагат с екстракти на билоба, но предполагам са твърде много и повечето фалшиви! Тук в Холандия го има този проблем, но не в такива размери! Каквото и да си купувате, гледайте да е на фармацевтичен гигант, а не да пиете таблетки пълни с целулоза ( като таблетките на Д-р Тошков ли бяха , не помня )!
__________________
Aut vincere aut mori
Отговори с цитат