Виж само едно мнение
  #20  
Стар 25th July 2007, 08:33
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dorela
И аз имам въпрос към специалистите: Дъщеричката ми, която е на почти 3 години днес падна и си изкърти предно горно зъбче- цялото заедно с корена, като същевременно е разцепен венеца вертикално нагоре до устната/при излизането на зъбчето/. Водих я за консултация-казаха ми че ще има проблеми при израстването на постоянен зъб и да търся утре хирург за да залепи или зашие евентуално венеца. Та ще има ли наистина евентуален проблем при израстване на постоянен зъб, може ли да се направи нещо в сферата на естетичната стоматология или не/ще чакаме години да израстне ново зъбче/, няма ли да се разместят останалите зъби с времето и растежа? Въобще какво може да се направи в случая?

Благодаря ви за търпението да ме изчетете и за отговорите!
Здравейте, много съжалявам за злопулуката с вашата дъщеря.
За съжаление такива травми понякога водят до проблеми със зародишното развитие на зъбите, но рядко се стига до толкова сериозни проблеми(като не поникване на зародиш). Мисля, че неяма да иманужда от някакви по-специални мерки за естетично лечени, но във всички случаи трябва да се сложи местопазител на мястото на избитият зъб, за да не се скупчат останалите.
Най-добре е дъщеря ви да я види хирург за лечение на травмата и ортодонт за запазване на мястото и зародиша.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат