Виж само едно мнение
  #12  
Стар 17th February 2006, 10:04
Nimfea Nimfea не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Sofia
Мнения: 179
По подразбиране

Здравей, Дани!
Мога да разказвам доста за преживелиците си с какви ли не доктори и лечители. Значи на баба ми по майчина линия косата е започнала да пада към 30 и няколко години по абсолютно същия начин... разреждане в областта на пътя най-много, но и цялостно. Както вече казах кожата ми отдолу се вижда. Общо взето само отгоре е толкова рядка, отзад по-става. Та на майка ми е започнала да пада на към 23-4 години по абсолютно същия начин. Като бях малка си мислеше, че при мен няма да се получи защото структурата на косъма ми е различна. Е да обаче с течение на времето косъма изтъня и когато бях на 17 години започна да пада. В началото малко по малко... докато в един момент не се засили адски много... първо придобиваше един такъв странен по-светъл цвят като изгорена, въпреки че не съм се боядисвала и не съм се къдрила и после опадваше (най-вече отгоре на главата както вече казах)
Още при лекото опадване майка ми се уплаши и ме заведе в поликлиниката про дерматолог, който предписа Апликорт за мазане, Ревалид за пиене и някъв шампоан не си спомням точно къв, но не даде резултат. След това ме заведе в специализираната дерматологична клиника... там човека предписа кажи речи същото... само ми каза да пия Мерц. След това ходихме в частна клиника с надеждата, че там работят по-добри специалисти, нооо грешкаааа! Предписаха ми ампули за мазане, които струваха майка си и баща си - 1 ампула 27лв и се купуват само при тази лекарка от частната клиника. Въобще глупост безподобна!
След това ходихме при един човек, който практикува ирисова диагностика. Приятелка на майка ми беше адски доволна от него иии цялото И семейство го посещаваше. В крайна сметка ми каза, че може да спре косопада, но не гарантира поникването на нова коса. Така и стана... колкото и странно да звучи ми направи билкова отвара, която за няколко месеца намали косопада ми до минимум няколко косъмчета на ден, което си е цяло постижение!
Лошото беше, че не ми изнасяше да си стоя без коса.. то е ясно. Започнах да нося ленти за коса, за да прикривам участъка най-отпред където се виждаше. Да обаче лентата ми задушава и опъва косата, което не е полезно за нея, пък и исках все пак да ми порасте нова, а не да ходя цял живот с шапка и лента.
В крайна сметка гледахме по телевизията в здравно предаване, лекар, който успешно лекува косопад. Той предписа пак витамини, но този път Фитовал + жен шен с пчелно млечице за засилване на организма и един лосион, който се втрива 3 пъти на ден в косата. Специално от този лосион съм адски доволна! Нямам никакъв пърхут откакто го ползвам, няма и косъмче, което да цъвти, но коса не пораства за съжаление (вече 6 месеца). Но пък лосиона не мирише гадно и за това си го ползвам, омазнява леко косата, но какво да направя?
Та така... за това започнах да мисля за хирургическа намеса. Нямам и 20 години да му се невиди, а ме е срам дам е види който и да е без шапка и лента. Кога да живея???
Отговори с цитат