Тема: Кавитация
Виж само едно мнение
  #50  
Стар 30th November 2011, 12:23
siesta_del_sol siesta_del_sol не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте! Първо да кажа, абсолютно съгласна съм с това, че връщането на сантиметри идва изключително и само от последвалия режим на хранене и физическа активност.
Доста дълго проучвах, преди да се осмеля да се подложа на механизирана процедура за изглаждане на релефа и намаляване на обиколка в областта на ханша и бедрата. Преди това се борих по какъв ли не начин да „изгладя“ онзи така нелицеприятен релеф отзад – кремове, масажи, водна аеробика и акваспининг, нищо не помогна. И понеже не харесвам коментари тип "така съм чувала" или "нашата фирма предлага най-доброто на пазара за Вас", искам да споделя това, на което най-накрая се спрях като метод и за моя (за щастие) добър резултат ))) защото виждам колко хора са се „опарили“ или имат резерви.
В момента посещавам курс от процедури, при който се редува обработване на зоните с ултразвук, лазер и радиочестота. Четох доста за въпросния Triactive+ и се посъветвах с двама лекари, които познават здравословното ми състояние във времето, защото методът звучеше обещаващ, но не знаех дали не ми е противопоказен.
Какво представлява и какви ми бяха очакванията:
Ултразвукът, както са разбрали повечето тук, минали през "кавитация", има за цел да разбие мастните натрупвания, където организмът сам не се справя.
Лазерът, с който третират зоната, се използва за отключване на лимфата за по-лесно изхвърляне на всичката "гняс", която се е освободила вече от зоните (усещането е доста приятно, охлажда се кожата, а като приключи, имаш чувството, че си бил на масаж и си по-лек).
Радиочестотният накрайник пък се използва за стягане на кожата, тъй като стимулира растежа на нови колагенови влакна (а целулитът се образува именно вследствие на скъсани такива), като процедурите с него се извършват едва след тези с ултразвука и лазера, за да има време организмът да изхвърли ненужните вещества от тялото, както и повечето от вас си представят, това все пак е немалко натоварване за бъбреците и черния дроб.
Процедурите решихме да разделим на предно и вътрешно бедро, и отделно на задно бедро и дупе. Вярно е, че са малко неприятни, но ефектът забелязах още след първата, което ме мотивира още повече.
Кожата ми се поизглади още след първите 3 процедури с ултразвука и лазера, усещам я по-стегната и жизнена (преди съхнеше) и без дори да се меря, усещам по дрехите си леко подобрение. Аз съм от жените, при които вътрешната част на бедрото е по-силно изразена, отделно имам обемна мускулатура и се получаваше все неприятно триене, пък да не говорим, че хич не изглежда привлекателно.
Отделно, имам по-отпусната и „разтеглена“ кожа, заради голямата разлика в килограмите, която постигнах неотдавна (свалих 17 кг, които бях натрупала вследствие на лечение със стероиди) и бих казала, че този метод наистина действа и в тази насока, освен, че ме освобождава от цялата тази „отрова“ в тялото ми.
След края на курса ще напиша постигнатите резултати в цифри, тъй като ме измериха в началото и до каква степен съм се отървала от целулита и мастните „бабунки“ по бедрата. За сега процедурите вървят веднъж седмично и между тях не се забелязва никакъв обратен ефект, дори в неактивните ми дни, даже напротив.
За сега следвам режима, който ми препоръчаха от центъра и който намирам за елементарен за изпълнение, просто трябва да се пият по 2 литра вода на ден, препоръчва се бързо ходене (ако няма възможност за активен спорт) поне по 30 мин на ден и да се намалят въглехидратите и да не се яде тлъсто месо и мазнини (никого не изненадвам предполагам).
Във фитнеса се чувствам още по-добре сега, кардио тренировките ми са по-леки и продължителни; вкъщи правя масажи с обикновен диск с „пъпки“ и хидратиращ лосион за тяло (а се препоръчва антицелулитен гел) от време на време и...толкоз. Явно и за добрите ученици има награда и добър резултат, стига да попаднат на качествена услуга
__________________
Дори да си на верен път, ако просто седнеш на пътя-ще те прегазят!

Последно редактирано от siesta_del_sol : 30th November 2011 на 12:40
Отговори с цитат