Тема: Био храни
Виж само едно мнение
  #11  
Стар 13th November 2012, 00:26
ugly_duckling ugly_duckling не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2012
Мнения: 90
Smile

Цитирай:
Първоначално написано от ekaterina_kokushkina Виж мнението
можеш ли да споделиш кои храни според теб са важни? Защото аз действам на принципа - имам възможност, купувам, нямам възможност - не купувам
Да естествено че мога. Човек иска или не поглъща всякакви продукти, уж хранителни но не точно. И понеже не можем да променим маркетинговите принципи и "логиката" в хранителната индустрия, можем да опитаме да сведем вредата до минимум. Аз съм си преценила, че човешкия организъм трябва да се снабдява правилно с нужните витамини, минерали, микроелементи, антиоксиданти и т.н. За мен най-качествените източници за това са водораслите - хлорела, спирулина, афа; Тях ги консумирам не като добавки, а си ги купувам като био храна на прах. Друг важен продукт за мен е ябълковия оцет - . Той няма нищо общо с продаваните киселини по магазините. Полезен е за стотици неща, /може да проверите в нета/, има огромен прочистващ ефект. Сутрин пия една лъжица разредена в топла вода и подсладена с малко мед - това е балсам за стомаха, прочиства всички токсини. Ако някой ви каже че това води до гастрит - НЕ Е ВЯРНО, важи само за фалшивия. Практикувам го от близо 4 години, проблеми със стомаха нямам и също така през това време не съм боледувала нито от грип, нито от каквото и да било друго. Други продукти - хималайска сол - има я навсякъде; Зехтин - рядко си позволявам Био зехтин, но поне гледам да е качествен и студено пресован. Салатите си ги хапвам само с био оцет, зехтин и хималайска сол. При готвене естествено ползвам олио! И според финансовите ми възможности за конкретния момент, гледам да купувам някои био плодове и зеленчуци, КОИТО НЕ СА ПОВЕЧЕ ОТ ДВОЙНО ПО-СКЪПИ от стандартните и тях си ги хапвам по един сутрин за енергия и витамини. В момента консумирам също Фалопия и Златен корен, това са био/супер храни, не ги наричам добавки, понеже са смлени на прах, а не извлек. Фалопията /Фо Ти/ я пия за регулиране на месечния цикъл, а златния корен като адаптоген - работя и си пиша дисертацията в момента /малко био помощ не ми е излишна /
Освен като храна, ползвам и органични масла като алтернатива на кремовете за лице и балсамите за коса. Преди да се "натровим" с храна, вредните съставки се филтрират от черния ни дроб, който ни пази. Но намажем ли се с парабени и други химии, те се просмукват в кръвта и......................................Повеч ето консерванти в козметиката са нефтени деривати, женския организъм ги възприема като тестостерон. Сами можете да си направите извод, какво става с тялото и хормоналния ви баланс! Така че козметиката въпреки че не е храна, вреди повече.
Храните, които изброих по-горе са освен био - супер храни, но при положение че основната ни храна е натъпкана с Е-та, мисля че супер храните са една много добра алтернатива.
Други храни /не био/ - когато си купувам млека, кашкавали, сирена и т.н. подбирам марките. Млека например вече има по БДС на приемлива цена.

Последно редактирано от ugly_duckling : 13th November 2012 на 00:31
Отговори с цитат