Виж само едно мнение
  #6  
Стар 18th November 2010, 13:52
Аватара на mira_sm
mira_sm mira_sm не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 246
По подразбиране

Аз поразрових набързо англо- и рускоезични сайтове (първите 2-3 страници с резултати от Гугъл). В нашите може да съм пропуснала нещо, но досега такова ограничение не бях срещала, затова се учудих.
В руските особено намерих обилни предупреждения, че над 35(!) или 40 години не се препоръчва ринопластика, защото кожата е нееластична и това може да влоши резултата, както и че възстановяването е по-бавно. Там директно най-подходящата възраст ти я дават 18-40 години. Никъде обаче не видях да пише, че се забранява над 40, просто не се препоръчвало.
Аз самата скоро навършвам 35, значи ако ще правя нещо, трябва да бързам. Ужас, така е устроен животът, че на дъртите ни слага ограничения за какво ли не.
В англоезичните резултатите, които срещнах, бяха от сорта, че над 45 години се иска ЕКГ задължително, не знам си какво от личния лекар задължително, а на едно място срещнах, че на по-висока възраст можело да не се възприемеш с новия нос. Макар че на 20 или 30 пак трябва достатъчно да си свикнал със стария...
Накратко, ставаше дума за общите възрастови промени и рискове, и не конкретно за жени. Но не се рових много, нямам време, а и няма сми.
Този с критичната възраст не знам какво е имал предвид.
Отговори с цитат