Виж само едно мнение
  #5  
Стар 7th December 2009, 16:37
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Аз пък от разказите на родилките, повод за протеста, оставам с малко противоречиво мнение.

Аз раждах с "избор на екип" при познат лекар в Шейново. За разлика от всичко изчетено за бременост, кърмене и т.н., за раждането май нищо не бях чела Бях полудяла да раждам и 2 дни преди термина док се съгласи да остана - предизвикаха ми раждането - сложиха ми таблетка, после последва клизма (аз не знам защо някои родилки не я искат, това пък си е супер нормално), раждах с епидурална анестезия, с натискания по кдо натъртване на ребрата, епизиотомия и т.н. Добре, че тогава не бях чела тези разази - всичко ми изглеждаше супер нормално. Нямам АБСОЛЮТНО НИКАВИ лоши спомени от раждането - още тогава твърдях, че бих родила 10 пъти, само друг да ми ги износи.
Толкова много ми беше писнало да съм бременна, че бях на щастливата и ухилена с предизвиканите контрации. Екипът беше супер, на пета се въртяха около мен. После беше леко мизерно в отделението, но за 2 дни се изтрайва, пък и аз успях и двата дни да се добера до единствената баня/тоалетна и да си се изкъпя (носех си всичкото помади от къщи ).

Мисълта ми е, че не трябва да се трагизира - вярно, частните клиники са супер, пускат ти Happy Birthday, раждаш сама и други фул екстри, но пък мен ме притеснява опита на лекарите, неонатологията...едни такива доста важни неща (за мен най-важните).

А и тези леко "фанатизирани" родилки хем искат да са в болница "ако нещо се обърка", хем пък да не ги пипат лекарите. Да, ама ако нещо стане (не дай Боже), нали после ще ги разкатаят тези лекари

Последно - наистина някои АГ-та са супер груби и невъзпитани в отношението си към пациентите. Даже жените са по-гадни - направо ми се иска някои да ми дойдат на мен като клиенти, да им "върна" аз отношение
Отговори с цитат