Виж само едно мнение
  #16  
Стар 5th March 2007, 15:57
Lady Marmalade Lady Marmalade не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Dec 2004
Град: Plovdiv
Мнения: 195
Изпратете съобщение чрез ICQ до Lady Marmalade Изпратете съобщение чрез MSN до Lady Marmalade Изпратете съобщение чрез Yahoo до Lady Marmalade
По подразбиране

Честита бременност!
Уцелила си хубав сезон за бременеене. Пролетта и лятото поне има изобилие от плодове и зеленчуци, яж повече салати и леки храни, въобще хапвай, когато ти се яде, но без да се тъпчеш и прекаляваш, нито пък да гладуваш. Ако в този период внимаваш и се храниш здравословно, после това ще ти се върне. Наднорменото тегло не е полезно нито за теб, нито за бебето. Нормата е 12- 15 кг.
Махни храните, които не носят хранителна стойност, а само трупаш калории, примерно газирани, чипсове, снаксове, много солени и тежки храни и т.н. Сладко- по- рядко.
Аз бях качила 12 кг, нямах апетит, за моя най- голяма изненада и си ядях нормално, даже и сладко, но не всеки ден, разбира се
С две думи- храни се добре, но с мярка. Това, че бременните трябва да ядат за двама са глупости. По принцип организма е устроен така, че когато му липсва нещо ти "подсказва" как да си го набавиш. Аз с това се обяснявам факта, че на някои бременни им се прияжда еди какво си.
Относно физическата активност трябва да се консултираш с гинеколога си, ако всичко е наред с бременността тогава. Но според мен повече разходки, не мисля че е нужно точно в тоя период човек да се напъва много да тренира. Има време.
Относно раждането, аз бях със секцио, но ако си решила да раждаш нормално, мога да ти препоръчам да правиш упражнения за перинеума, чела съм че много помагат и улесняват раждането. За раждането във вода също съм чувала хубави неща.
Отговори с цитат