Виж само едно мнение
  #20  
Стар 22nd August 2006, 10:47
lili212 lili212 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 9
Изпратете съобщение чрез ICQ до lili212
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Olimpia
Не скачайте моля ви всички така радостно при слуха за тази операция!!!!!

Преди няколко години един познат си я направи, в Германия мисля, после обаче имаше тежко падане тук в Бг и се получи някакъв страхотен проблем именно заради операцията, разлепи му се ретината, доколкото си спомням, защото при лазерната операция те я "изтъняват". друг познат, спортист, също не може да си я прави именно заради цялостното физическо натоварване.

аз също имам -4.5d и от много време бих искала да се избавя от тази тежест, но няма го опитът от примерно 20год за да знам какво ще се случи след време. има и утре, не е само сега... това са ви очите!!!!

ретината не се изтънява (тя е зад окото), корнеата се изтънява но преди да се изтъни се отваря мъничко от горе. Сигърно твоят познат си е търкал очите докато спи (скоро след операцията) преди мъничката капачка на корнеата да се залепи и затова е имал провлеми. И на мен ми казаха около 100 пътя да не си пипам очите да не ги мия на вторият ден, и т.н.

Имаше два спортисти от Швейцария когато аз бях там... http://www.eyestar.us/deu/patientenberichte.htm

Тази операция се прави от някъде 25 години, и първият човек на който са я направили (Руснак май) още вижда перфектно!! Когато станем около 40 годишни ще трябва да носим очила за четене защото за сега няма операция за пресбиопия. Колкото по-рано направим, толкоз по-дълго можем да живеем без никакви очила и лещи!
Отговори с цитат