Виж само едно мнение
  #24  
Стар 30th March 2006, 22:18
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране пародонтоза

Проблема с възспалението на венците е доста сериозен. По последни данни на световната здравна организация повече от 70% от хората страдат от една или др. степен на "пародонтоза" (слагам го в кавички, защото по-правилно е да се казва пародонтит).
Минавам на въпроса: Единственият начин за решаване на проблема е първо да се излекува пародонтита. Аз работя с един от най-добрите пародонтолози и имплантолози във Варна. Първо се прави основно и дълбоко почистване на зъбния камък, защото той е основния причинител на възспалението. По преценка на колегата изписват се антибиотици за 8-10 или повече дни. Идеята е да се стопира възспалителния процес, а с това и стопяването на костта. Инструктаж за правилна устна хигиена-техники за миене на зъбите, конци, води за жабурене на уста. След основното почистване на зъбен камък се прави така наречения "сюрфасаж". Това е процедура по изчистване на възспалената тъкан в джоба, изгнилата кост и цимента покриващ зъба. Целта е да се получи повторно залепване на венеца за зъбите. Ако това се получи има голяма вероятност процеса повече да не се повтори. Разбира се не бива да забравяте редовното почистване на зъбен камък и миенето на зъбите. Ако всичко вече е чисто може да се намеси и ортодонт (специалист по наместване на криви зъби). Поставят се брекети, с помоща на които зъбите се преместват, а с тях се мести и изгражда кост, което води до ново подобрение на коста държаща зъбите. Едва тогава се намесвам аз-правя бяла и красива усмивка, защото след развитие на пародонтит, каквото и да се направи нещата вече не са много приятни за окото.
За съжаление няма никакъв смисъл да се правят само фасети за красота върху зъби, които скоро няма да са в устата. Помислете си колко пари ще дадете за да сте красива няколко години, а след това всичко на боклука. Има ли смисъл, вие ми кажете?
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат