Виж само едно мнение
  #164  
Стар 28th January 2011, 10:58
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

mindbender, прав си. В грешка съм, че слагам под общ знаменател всички. Темата за здравословния начин на живот е толкова оспорвана, именно защото всичко е индивидуално, а аз по-скоро говорех за себе си, обобщавайки.

Прочетох дългия пост на marisabela, който за пореден път доказва, че тялото е машина, която е така създадена, че да се лекува сама. Според мен това е истината, но в днешно време начинът на живот е толкова напрегнат и толкова далеч от здравословното и от всякъде "дебнат" изкушения. От там идва и моето мнение, че не е хубаво да изпадаме в крайности, защото ако аз бях на мястото на marisabela 5 дни щях да се храня 100% здравословно и "чисто" и на 6тия щях да изям една кофа шоколад, примерно. Точно, защото познавам себе си и знам колко силна е волята ми, особено за такива крайни неща, не мисля, че е добре да се захващам с тях. По-добре да стоя в "захарната" среда, отколкото през няколко дни да изпадам в различни крайности. А хора, които са достатъчно узрели, за да предприемат такава крайна стъпка, са за възхищение.
__________________
Съзнанието си е мое. Подсъзнанието също, макар да си прави каквото си поиска!
Отговори с цитат