Виж само едно мнение
  #166  
Стар 28th January 2011, 20:29
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny

Формирането на култура на хранене при децата не става само с говорене, а с даване на личен пример.
Децата иамт желание и нужда от въглехидрати - може ли и на тях да им откажем? Според мен е много по-важно да се избягва комбинациятата мазно-сладко ( избягва, а не съвсем да задраскаме от живота на детето), а не всички продукти които по някакъв начин съдържат захар.
Просто трябва да предлагаме алтернативи на детето - вместо вафла- ябълка. Вместо пържени картофки- картофи на фурна, и вместо хамбургер - сготвено ястие вкъщи, което има апетитен за детето вид.
И как ще му го предложиш това сготвено ядене в междучастието примерно?Та нали в училище набиват такива калорични бомби в големи количества.Аз съм за училищната столова с максимално подбрана храна за растящия организъм и съм за това да има специално учебен час за кулутура и здравословно хранене.Децата трябва да са наясно какво поглъщат ежедневно.Трябва да имат съзнание и както Пини каза да им се дава личен пример в семейството.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат