Виж само едно мнение
  #53  
Стар 29th July 2011, 09:09
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Мария, имах предвид самоубийствата. Ако от сутрин до вечер слушаш/гледаш колко сме зле, колко по-зле ще ставаме, и ако имаш и лични затруднения, познай какво се случва с психиката на хората.......идва момент в който някои от тях не издържат на това което проектира съзнанието им - глад, беднотия, разруха, безизходица...... да, понякога е трудно, дори много трудно, но ако само за това мислиш, едва ли ще ти стане по-лесно.

Колкото до психично болните - имаме във фамилията си такъв болен. Семейството се грижим за нея, никога не ме е било срам открито да говоря по въпроса..... с хора които имат сходни проблеми, или се интересуват от проблематиката. Та моето наблюдение е, че напоследък държавата се е активирали дори прекалено по отношение на тези хора, може би вследствие на разни репортажи, не знам....но преди няколко месеца след единичен инцидент, въпросната ми родственица беше принудително прибрана в психиатрично заведение, въпреки волята на семейството, с прокурорска заповед, била опасна за себе си.....това беше голям стрес за всички ни, най-вече за нея, защото няма нищо по здравословно, особено за един разстроен ум, от домашната среда и грижи. А може би клиничните пътеки за които всяка болница се бори, за да не бъде закрита, да е била причината, знам ли
Отговори с цитат