Виж само едно мнение
  #1  
Стар 3rd January 2006, 15:22
Nimfea Nimfea не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Sofia
Мнения: 179
По подразбиране Присаждане на коса

Здравейте!
Знам, че повечето дами тук едва ли се интересуват от тази.. мм как да я наречем процедура, но при някои хора (като мен) част от косата окапва без да можеш да я спреш по причини независещи от теб. Навярно всяка от вас си предтавя колко ужасно е да виждаш как косата ти капе, а ти нищо не можеш да направиш, но все пак дерзаеш, а след всеки опит с ново лекарство оставаш разочарован.
Пробвала съм какво ли не и напоследък започнах да търся информация за присаждането на коса.

Знам, че има няколко метода, като първия е просаждане на твоя собствена коса, която се взима от най-отзад (там косата обикновенно се запазва). Оказа се, че този метод не е особено успешен, защото в повече от 50% от случайте (особено пък в България) косата не прихваща. Така остават отвратителни петна и пълна невъзможност косата да израсте на ново. Та освен че даваш много пари не получаваш нищо.

Другия метод, който познавам е с изкусвена коса, която е създадена да прилича възможно най-много на истинската. С такава са Боби Михайлов, Иво Танев от Треска за злато и предполагам доста други. Знам, че тази имплантация се извършва при Сердев. Гадното е, че има малко цветове и в повечето случай се забелязва разлика между истинската коса и тази. Другото неприятно е, че след няколко години ( 3-4 или повече в зависимост от поддръжката) се налага нова операция.

Третия метод за който знам не може да се нарече операция, но представлява миниаюрна мрежа с коса, която се залепя на скалпа и се налага ендомесечно да се сваля надолу, тъй като израства заедно с останалата коса.

Тези, които имаха търпение да прочетат написаното от мен виждат колко е трудно за ненадарените с хубава коса хора. Вече 4 години се тормозя с всякакви лекарства и илачи а полза не само че няма ами става мъничко по-зле. Можете да си представите какъв стрес е виждаш как косата ти пада и то на 16 години. Никак не е приятно.
Ще помоля ако някои знае повече за присаждането на коса да пише.
Мерси предварително и красив ден!
Отговори с цитат