Виж само едно мнение
  #9  
Стар 10th March 2018, 14:01
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Reason Виж мнението
Фитнесът ми е хоби или поне ми беше, докато един ден не ме преряза болка ниско долу. Помислих, че съм се изсипал, щото като малък ми се случи подобно нещо от скачане и съм опериран от херния. Оказа се, обаче варикоцеле, което се наложи да оперирам също. Това преди около 4 години (може и да лъжа) и оттогава насам просто спрях да тренирам сериозно. Така и не можах да се върна в истинския смисъл в залата. Преди правих по 4 пъти в седмицата минимум тренировки в зала + лятото интервално кардио навън, а след операцията... не можах да си стигна старите постижения. Пикът ми беше на 80% от това, което правих преди операцията. Но и жена се намеси в последствие в живота ми и то и да искам нямаше как вече да тренирам по тоя начин. Покрай това ми хоби започнах да се интересувам и от храненето, защото сам се убедих в безполезността на хранителните добавки. А повярвай ми - тествал съм много от тях. И аз като повечето млади момчета тогава си мислих, че ще взема тоя или ония "нацепин" и ще стана як. Да, ама... разбрах по-късно, че истината е в здравото хранене и трениране.

За въпросът ти - не е глупав. Вярно е. С напредване на възрастта нивата на тестостерона падат при мъжа, а той е основен анаболен хормон. Затова и по-младите мъже тренират и изграждат доста по-лесно мускулна маса и имат по-добри спортни постижения от възрастните. Примерно мъж на 50 години има около 2 пъти по-ниски нива на тестостерон отколкото на младини.
Благодарско!
А за жените как стои въпросът? Но то пък защо ще се вълнуваш от това. Ще си чета допълнително (въпреки, че съм далече от 50-те )
Е, та на 80% си постигнал - какво повече искаш. Пък и ето, че казваш - животът ти се е променил и съответно и ти (програмата ти с фитнеса в случая). Аз съм убедена, че всичко умерено е най-добро, което човек може да направи за себе си. Та, да храненето е много важно.
"нацепин" - много се смях.
Отговори с цитат