Тема: Запек! :(
Виж само едно мнение
  #104  
Стар 31st January 2007, 12:59
Аватара на daniella
daniella daniella не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Frankfurt
Мнения: 87
По подразбиране

flakita,ще те посъветвам да отидеш на лекар,защото причините за такъв запек може понякога да са много сериозни.Аз също имам тоя проблем,запичам се,дни наред не ходя по голямата нужда и се подувам като бременна в 5-тия месец.Ходих на лекар,даде ми някакъв сироп(да ме поотпусне малко),ефектът беше нулев.После ме гледа на видеозон,там също нищо не откри.И последната стъпка беше...камера в дебелото черво(може да има и по-специално наименование,аз не го знам).Всъщност искаше да види дали имам полипи в дебелото черво,на които може да се дължи запека.Тия полипи ако не бъдат открити на време,води до рак.Такива прегледи е добре да се правят профилактично на всеки 10 год,особено за възрастните хора,при които е по-голяма вероятността.Всъщност при мен се оказа,че червото ми е много по-дълго и много по-извито от нормалното,та това е причината за запека ми.Възможна е и оперативна намеса,за скъсяване на червото,но доктора не ми я препоръчва.Просто ми каза,че сама трябва да открия кои храни ми действат най-добре и ми даде съвети които прочетох и по-горе в темата.Поздрав!
Отговори с цитат