Виж само едно мнение
  #28  
Стар 27th March 2009, 00:31
Аватара на Tally
Tally Tally не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 152
По подразбиране

Аз съм си поръчвала досега няколко пъти от VS- от официалния им сайт в интеренет. Първо си правиш регистрация за 5 мин. и оттам всичко е мн просто, стига да поназнайваш английски, всичко е написано коректно и точно. Не е задължително картата да е кредитна, аз поръчвах с дебитна Visa Electron на банка ДСК. Не знам с точност, колко е прага за обмитяване, тъй като аз винаги съм правила много скъпи поръчки и съответно съм го надскачала. Ако и ти го надхвърлиш, имай предвид, че за мито и ддс трябва да си приготвиш горе-долу половината от парите, които си похарчила за самите дрехи. Поръчката идва за 2-до 3 седмици, случвало се е и за седмица и половина- всичко зависи колко ще се бави тук в самата БГ, иначе от САЩ до Словения например идва за около 3 дена. Като направиш поръчката, в имейла ще ти дойде потвърждение и един номер, с който на сайта на UPS ще следиш пратката докъде е. Ако си надвишила минимума и трябва да обмитяваш, ти идва един свитък с документи- трябва да го занесеш на митницата (в моя случай аерогара София, не знам ако си от друг град, как стои въпросът). На аерогарата намираш бюро, което да ти изготви митническа декларация. С нея отиваш в банката на гарата да преведеш сумичката, която дължиш (нея ще я разбереш от митническата декларация, не по-рано). После с всичките бумаги при митническите инспектори, които ще ти обработят документите и остава да изчакаш превода на парите да стане факт. Ако отидеш преди обяд- след 13:15, иначе на др. ден. И най-накрая щастлива и доволна- до офиса на UPS, откъдето с документите си получаваш пратката Досега всичко, което съм получила е върха, с изключение на 2 сутиена, но грешката беше моя, че не дочетох материите. Поръчвала съм и обувки, и чанти, и дрехи, и бельо. За обувките аз съм 37-38 в БГ, там 7 ми става, но 7 и 1/2 е идеално. За дрехите в бг съм по-скоро S, на някои места XS, там задължително поръчвам XS, защото S си е торба Панталони не смея без да ги пробвам, та не знам номерацията Ако умееш да преценяваш добре какво ти стои и какво не-поръчвай- от качество нямам оплаквания никакви. Е надявам се съм била полезна!
Отговори с цитат