Виж само едно мнение
  #227  
Стар 22nd October 2010, 18:09
Аватара на vanio.kamenov
vanio.kamenov vanio.kamenov не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 7
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Liana
И аз съм решила да ги спирам и препрочетох тази тема отново. Но трябва да се подготвя физически и психически, решила съм да сваля 2-3 кг, въпреки че сега нямам нужда да отслабвам, ама да се застраховам срещу вероятното надебеляване. И да си изкарам морето, да не се изтезавам със спиране по време на моренцето....... края на септември, дано да ги спра. Само малко се отчайвам като си представя, че ще съм пълна скука по заведенията, с моето здравословно хранене- все отказвам това или онова, не пия алкохол (само максимум 1 чаша вина, но мнг рядко) и като спра и да пуша................ само вода.................
Мили дами, не се подлъгвайте по общата митология, че ако спреш пушенето се напълнява. напълняването се случва поради това че хората се измъчват, като спират цигарите. Възприемат спирането като мъчение :о) Всъщност спирането на цигарите трябва да бъде повод за голям кеф - отървавате се от нещо, което ви пречи, не харесвате.
Вие не жертвате нищо ценно, премахвате един неприяатен дори за вас самите стил на живот.

Когато страдаш за цигарите, си добавяш още стрес. А когато си бил пушач имаш навика да пушиш точно по време на стрес. А сега не можеш. Какво правят хората най често, когато изпитват стрес, но не могат да пушат? Хранят се, запълват емоционален глад. Не физически, а емоционален.
Много често се случва, отказващи пушачи нервно гризат солети, тъпчат се с кифли, сладки, само и само да се успокоят от мисълта, че са жертвали цигарите си ...
И пълнеят. ...

Променете начина си на мислене към цигарите - те не са ваш приятел, те са ваш враг. Те не ви помагат да се успокоявате. Те причниват дискомфорта ви, който после сякаш успокояват и така в омагьоса кръг.
__________________
Сайтът за съвети, подкрепа и окуражаване - Спри цигарите от РАЗ!:

http://www.nicofree.bg
Отговори с цитат