Виж само едно мнение
  #47  
Стар 1st April 2008, 20:19
tainstvenaf tainstvenaf не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 2
По подразбиране

Здравейте, нуждая се от съвет какво да правя. Никога не ме е било страх от зъболекар и съм ходила редовно. Щом като видя, че се появява кафявичко, което може да е кориес съм си запазвала час. Работата на зъбчето е била безболезнена и бърза, за 15 минути съм имала пломба. Имам извадени нерви на 4 зъба в шести клас, защото не е имало кой да ме научи да се оправят навреме. Пломбиран кариес запазва зъбчето за години напред, но много години по късно от дъвчащта бомбона ми пада една от тези малки пломбички и понеже моята зъболекарка вече не вижда добре мой приятел ме води при неговият зъболекар. Преди да започне той работа ми казва, че иска да ми сложи упойка защото ще работи по добре и нямало да ме боли. Бях против, но той ме увери, че е най - доброто решение и ми заби под налягане дозата от упойката и кошмарат започна. Колко на дълбоко е стигнал незная, защото не ме остави до края дори за секунди да си отдъхна за да взема огледалцето и да погледна. Когато беше готов прецени, че неможе да сложи подложка, защото нямало да има място и за подложка и за пломба. Пломбира го предупреди ме , че може да ме боли една седмица, а аз така и не разбрах защо. Мен никога не ме е болял зъб след пломбиране, а съм вече жена на 30 години с една бременост по време на която имаше няколко новопоявили се дълбоки кариеси, които бяха излекувани с калциеви подложки за всеки случеи. Едва изтърпях този ден, следващият продължи да ме боли и следващите два, много. Не си чувствах почти цялата страна, а когато хапнех нещо потвърдо на него ме болеше. Болеше ме дори чак на към ушето някякво придърпване странно дискомфортно, при говорене също. Вече две седмици болката не е минала напълно има я ако си отворя устата по широко и има пак такова болезнено придърпване, при дъвчене на тази страна, леко изтръпване. Върнах се при зъболекарят който сътвори този кошмар и просто заяви ще си направиш изследване на нерва и ако не е жив ще го извадим - на тази страна всичките ми зъби са си с нервите и еи Бого не са и давали предпоставка за вадене. Умирам от страх вече как ще ми се оправи проблема и дали има решение? Какво вообще се случи? Защото за мен е виновна упойката? А ако реши да ми вади нерв той ще ми инвалидизира един зъб който е бил здрав, Немога да се примиря с това когато друг е виновен за ужаса който преживявам. Дано имате търпението да ми прочетете постинга. Моля Ви дайте съвет! Предварително Ви благодаря!
Отговори с цитат