Виж само едно мнение
  #5  
Стар 1st November 2006, 15:57
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Beauty
Това,което знам е ,че импланта поставен с разрез под брадичката(от външната страна,остава малък белег обаче) не крие такива рискове,каквито при поставяне през устата.При втория вариант няма белег,но се изискват много по-строги мерки и грижи,тъй като както ти е известно, устата е "най-мръсното" място ,пълно е с бактерии и риска от инфекция е голям.Чувала съм,че при поставяне през устната кухина около 2 седмици трябва лекарско наблюдени е и специални промивки.Ако стане инфекция,импланта е наложително да бъде изваден.При другия метод не било толкова проблемно.Съжалявам,че не мога да ти помогна с повече инфо!
ПП.А защо не се поинтересуваш от оформяне на брадичката,чрез липофилинг,по-безвредно и безрисково ми звучи?
Устата може да се води най-мръсното място,ама не е!
Тя е УСЛОВНО стерилна,защото НОРМАЛНАТА микрофлора в нея не е патогенна и не би довела до инфектиране на рана в устата...
Когато има кариеси,възпалени венци и т.н. други източници на патогени,тогава се предпочита достъп от вън(екстраорално)..
Друг вариант,само че доста по агресивен е Дистракционната остеотомия..Коригиране на захапката или положението на брадичката ,като цялата челюст се премести по-напред..За целта се прерязва косо в областа на 6-7 зъби от двете страни и новото положение се фиксира с метални планки...Но,това е за много трагични случаи...М/у другото Пенъо мисля ,че имаше нужда от точно такава операция,но с цел популяризиране на имплантите в брадичката му сложиха такъв
Отговори с цитат