Виж само едно мнение
  #20  
Стар 21st March 2010, 18:22
hakama hakama не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 32
Изпратете съобщение чрез ICQ до hakama
По подразбиране

Здравейте, от доста време ми е мерак да си взема ролери.
Живея близо до велоалеята на бул. Цар Борис, сег акато е обновена е идеална за каране на ролери, и подобни. Не далеч съм от Южния парк, виждал съм и там да карат, но асвалта нз дали е достатъчно гладък.

Значи мъчи ме една стара травма в коляното, нещо връзките са ми слаби ли нз (паднах на една трева преди години и го разтегнах), усещам доста разхлабено, като клякам понякога пука, на резонанс - нищо му нямаше... та полека искам да почна да спортувам пак.

Мога колело също да карам, но да тичам не!

Направил съм и нещо като дискова херния, всъщност това ми е основния проблем, до няколко месеца ще почна плуване, но искам и нещо аеробно , да ми се задвижи кръвта, метаболизма, от 3г нищо не съм пипал и се чувствам като развалина която всеки момент ще се разпадне.

Ще започна у нас с леки упражнения (за кръста и корема -мускулни групи) и каране на колело и ролери.

Коляното с наколенка в начало удачно ли е да го предпазя (не протектор) - знам че изнежват но?! Натоварват ли се много колената и кръста?

Кои упражения могат да стабилизират колената? Преди да се кача на ролери, ще трябва малко да поработя над краката, заслабнали са от този застой. Колелото развива ли краката?

Като екипировка и ролери какво бихте препоръчали или не бихте, да знам и какви пари да заделя?! Худора добри ли са.
Само с ролери и каска може ли да се мине?
Мерси
__________________
"В мен съществува някой, с който се боря, за да израстна"
--- А. дьо Сент-Екзюпери
Отговори с цитат