Виж само едно мнение
  #12  
Стар 16th February 2006, 22:52
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Пропуснах да отговоря за фасетите DaVinci. За първи път разбрах за тях от FoxLife от прословутото предаване. Когато се разрових из нета разбрах, че те всъщност се наричаттака на името на една немска лаборатория, в която се правят. Няма нищо по-различно от всичките др. лаборатории, в които се правят такива възстановявания, но явно колегите в САЩ а и в Канада ползват услугите на тази лабораторя. Например Паскал Мань, който е швейцарец и работи в САЩ и е един от най- добрите специалисти занимаващи се основно с керамични фасети (защото има и фотополимерни-наричащи се бондинг или директни композитнифасети) работи с Мишел Мань, който също е швейцарец, но не са братя.
Аз лично за сега не смятам да се възползвам от услугите на лаборатория DaVinci, защотоцените им са доса високи за БГ пазара. Аз лично вземам 180 лв.за фасети и работя с една лаборатория във Варна, чиято цена е 150 лв. Работите ни са добри, но аз все още няма самочувствие на велик зъболекар, а и съм си поставил една граница от 1000бр. фасети преди, която не мога да си позволя да твърдя, че знам всичко за фасетите (е може би само теоретично).
А по повод гаранциите ние с колегата в лабораторията поемаме гаранции за това, че ако има проблеми с наша работа (изключвам случаите на чупене на орехи, отваряне на бири и др. такива случаи със зъби, каквито съм имал), поемаме цялата корекция за наша сметка.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат