Тема: Кавитация
Виж само едно мнение
  #6  
Стар 3rd July 2011, 19:59
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Днес порових малко тук там и попаднах на следното мнение от друг форум.

"Голямо четене изчетох в нета за тази Кавитация...даже клипче гледах - нагледно с парче бекон от прасе Тогава започнаха и притесненията ми - в края на клипчето се вижда как парчето е в ЛЕКО запечено състояние, направо си побеля месото да ви кажа... И започнах да търся из нета инфо за тази процедура.
Оказва се че има два вида Кавитация - полезна и вредна за тъканите. Полезната се прави от уред с честота на вълните 2.7 MHz (Висока честота, неконцентрирани вълни), а вредната (която може да причини некроза на тъканите в дълбочина) е с честота 40-60 KHz (ниска честота, с концентрирани вълни).
И четейки коментарите на предишни сделки за Кавитация, ми се изправиха косите. Много хора пишеха, че се отказват от ваучерите си и ги продават (просто защото са потърсили в последствие повече инфо!!!)
Уредите по малките козметички студиа из страната боравят точно с китайски машинки купени за по $5-6000 от Китай, които работят точно на 40 KHz
Една машина на 2.7 MHZ струвала от порядъка на до 300 000 евро и съответно цената за една процедурита е около 200-300 евро в Европа.

Много хубаво звучи и е много изкушаващо да свалиш за 30 мин. 2 см. обиколка на бедро, но както винаги не всичко хубаво е добро...

Постоянно хората питаха в коментарите на колко херца работи машината за Кавитация и не получаваха отговор!
В едното студио ("Магнифико") дори бяха писали, че това било "Търговска тайна"

Сигурно работата е 50/50 дали ще получиш некроза или отслабване, но при такова съотношение на мен не ми се ще да се пробвам."


Мауз, ти интересувала ли си се на каква честота работи машинката, с която ти правят процедурите? Може и само да нашашквам положението излишно, но реших че е по-добре да постна това вместо да си трайкам
Отговори с цитат