Виж само едно мнение
  #658  
Стар 27th March 2010, 14:53
envy1984 envy1984 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 4
По подразбиране

Аз казах на зъболекара ,че искам индивидуални коронки,а той ми каза,че моите заби са лекувани и след време те ще се разместят и захапката няма да ми е същтата.Няма да е добре да се направят индивидуални коронки.Другото нещо което е много интересно е че този заболекар е мойе би единственият които работи по един странен начин и мойе би затова не се получи.Той порачва коронките в лабораторията и тогава пили и ги нагайда по тях.Аз мисля ,че това не е правилно.Парво забите се приготвят ,взима се мяра и се изпраща в лабораторията,а през това време се носят временни коронки .Сега забите ми са металокерамика ж блок слепени и няма естетика .Усещането е като протези Болят ме ставите защото забите са високи и получих стрии на едната буза от разтягането на кожата.До колкото знам керамиката с която са изработени се казва Ceramco и е американска-old school .
Този зъболекар пили 2мм под венеца за да ги забие добре,но аз научих че това не е правилно.Каза ми че не е добре да са много бели коронките,защото стоят като изкуствени.Аз разбрах едно че не цвета а структората на керамиката и формите дават вида на естественият зъб.Този зъболекар ме заблуждаваше през цялото време ,а аз трябжаше да му имам доверие като на пациент кам специалист.В момента сам в USA и ще отида при един от най- добрите специалисти който е member of American Academy of Cosmetics Dentistry.Много се чудя дали в БГ има специалисти в тази област и кои са те?Помогнете ми с избора и препораките за моят критичен случай.Благодаря !
Отговори с цитат