Виж само едно мнение
  #25  
Стар 28th January 2009, 00:21
Dex Dex не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: София
Мнения: 68
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
Това всички го знаем, безсмислено е да се повтаря, мисля си аз ; )

Аз лично ям млякото заради хранителните му стойности. Както питах и потребителката по-горе - давала ли е мляко за тест? Така ще попитам и вас. Мен ми стига да си набавям хранителните вещества, които са ми нужни, били те от нишесте, соя и т.н. Стига да не са в големи количества. Но като знам, че аз примерно, когато искам да кача килограми, ям най-много по 4 кофички на ден (което доставя около 50 гр протеин), то не знам колко кофички яде една жена, едва ли повече от 1-2. Мисълта ми е, че това не е основното ви хранене, за да сте толкова възмутени дали имало живи бактерии или не. Ако например водата беше боклук, тогава щеше да имаме голям проблем, но в случая дали ще приемете 5 грама белтък повече или по-малко, не е най-големият ви проблем, да не говорим, че няма такива разлики.

Разликите са в мазнините - често обявените мазнини (2.0%, 3.6%) не си отговарят, дори мога да кажа почти никога, доста често са по-маслени от обявеното в етикета. Най-точни са обезмаслените млека, тъй като там мазнините са растителни, тоест, често може да усетите разликата и без да ги тествате, ако сте яли достатъчно такива млека.

Като цяло, млякото не е някакво толкова лечебно и профилактично средство, не е като медът да кажем, при него вече има голямо значение дали е истински, дали има захар. Млякото го ядем просто като храна.

Много по-големи боклуци са кренвиршите и всякаквите видове кайма, където реалното процентно съдържание на чисто месо (съответо и белтъци) е минимално, ако изобщо го има, като извадим всички други смляни кожи, хрущяли, кости, оцветители и овкусители.
Ivanin,прави ми впечатление, че непрекъснато и във всяка тема държиш да изкажеш своето "компетентно" мнение. И недай си боже, някой да изкаже различно от твоето мнение, моментално го нападаш. Лично на мен, това ми говори, че отсреяа стои един комплексиран човек, но това е друга тема. Това, че ти се храниш предимно с пилешко месо, салати, и нискомаслени продукти, не означава че тези храни са единствените здравословни и подходящи храни. Абсолютно подкрепям мението на Pec, че нискомаслените млечни са БОКЛУК. За разлика от теб, аз имам и мотив - правени са тестове, които лично съм виждала. И тези тестове доказват качеството на тези продукти. Факт и то доказан- пълни са с нишесте, захари, брашно и консерванти. Не, че 3.6 и 4.5 нямат консерванти. Но поне са в доста по-малки количаства и съдържат животински мазнини (натурални).А не растителни - като тези в маргарина, които доказано вредни.
Ти казваш, много важно нали е храна. Ми то и кренвиршите са храна. За мен колкото са кофти те, толкова и нискомаслените млечни. Нали целта е да се храним здравословно, а колкото по натурална и необработвана е храната, толкова по-здравословна. Сам си прави изводите кое от двете е по-добре тогава. И колкото кренвиршите съдържат чисто месо, толкова и твоите млечни продукти съдържат естествения млечен продукт.
__________________
"Когато желаеш нещо толкова силно, цялата вселена ти съдейства..."
Паоло Коелю
Отговори с цитат