Тема: Ясла
Виж само едно мнение
  #24  
Стар 23rd May 2007, 00:05
Dani_4ka Dani_4ka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Sofia
Мнения: 559
По подразбиране

Вярно е, че след три има по-голяма нужда от общуване с връстници, но колкото по-малко е, толкова по-лесно свиква с промяната. Аз и двамата си сина ги пуснах на 1.8г. и проблема беше 3-4 дни, докато свикнат. Относно боледуването - също съм на мнение, че не зависи толкова от яслите. Там ги гледа все пак медицински персонал, не педагози и даже се справят по-добре, отколкото някои майки, да не говорим за баби. Също съм за държавните ясли и детски градини. Бройката на децата много често е еднаква и на двете места, но много ясли и градини имат по-голяма база, отколкото някои апартаментчета, в които ги наблъскват по частните. А по принцип съм педагог по образование , ама не практикувам. Но две от най-добрите ми приятелки работят като учителки. Едната в частна, а другата в държавна. Тази в частната твърди, че основната разлика е в парите, които плащате. И проблема е,че дисциплината е по-слаба, по-трудно се работи, защото децата там са меко казано разглезени, а и не можело да ги възпитават нормално, щото таткото искал детето му да расте с характер и трябвало да му се угажда за всичко. И едното като набие другото (например) не трябва да му се караш, та да не те набие той. Без майтап, ама наистина има много фрапиращи случаи. Само се чудя, таткото на набитото, кого ще трябва да бие ? Другия татко или в двата случая учителката си го отнася.
Отговори с цитат