Виж само едно мнение
  #6  
Стар 27th April 2005, 19:52
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Моля пишете на кирилица.
Цитирай:
Първоначално написано от Милко Георгиев
Жена, 174 см: 56 kg
Жена, 178 см: 59 kg
Посоченото тегло е оптимално, ако процентът на телесни мазнини е
в граници 13-18%.
И ако е с лека костна структура. Милко, калкулатора на сайта ти не е за спортисти, нито пък отчита костната структура. Всички ги изкарва някакви хърби.
А такова нещо, като идеално тегло не съществува. Всички тези таблици и калкулатори с идеалното тегло са гола вода и само създават комплекси в някои хора (предимно жени) и ги карат да се подлагат на диети и да си развалят здравето.
Ако искате да определите идеалното си тегло, гледайте се в ОГЛЕДАЛОТО, а не в КАНТАРА. Ако това, което виждате в огледалото ви харесва, какво ви пука, какво показва кантара? Имам приятел, който е 95 кг и е слаб (няма излишни мазнини, нито много мускулна маса, не спортува), просто е с тежки кости.
Според калкулатора на Милко би трябвало идеалното му тегло да е 82 до 86 кг.! Че той ако стане толкова, ще заприлича на скелет!.
Аз по същата логика би трябвало да съм 64 кг! Да бе! С 15% мазнини съм, което не е много, дори за мъж. В здравословната норма съм (12 - 18%).
Тея 5 - 10 процента, дето ги изкарва калкулатора са за състезателите по културизъм или за природно слабите (ектоморфите)), и дори да смъкна до 5%, както казва калкулатора, това са минус 8 кг, т.е. пак ще тежа 76 кг, а не 64!
Така че, забравете ги тези понятия, като идеално тегло. Дори и да сте в "идеалното" си тегло, това не означава, че съотношението ви мазнини/мускули е в нормата.
Има хора, които уж са с нормално тегло, а изглеждат дебели и отпуснати, заради големия процент мазнини и малкото мускулна маса, и обратно, хора, които по всички таблици и формули са с наднормено тегло, но изглеждат по - слаби и стегнати, заради повечето мускулна маса и по - ниския процент мазнини! Това важи и за жените - не гледайте кантара, а огледалото!
Ако сте свалили 5 кг, не значи, че ще изглеждате по - добре. Сваленото може да е мускулна маса и процента мазнини да ви е същия или даже да се е увеличил, което ще ви направи да изглеждате по - отпуснати от преди. Обратно, може да качите кг (за сметка на мускулната маса), но да изглеждате по - слаби и стройни, понеже процента намазнините ви е намалял, а мускулите ви са се стегнали.
Отговори с цитат