Тема: Хемороиди
Виж само едно мнение
  #504  
Стар 22nd January 2010, 17:25
unknown-11 unknown-11 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2010
Град: България
Мнения: 5
По подразбиране

Не мога да разбера защо поста ми се смята за хорър или нещо подобно?!!?
Целта ми съвсем не е била да плаша хората.
Според мен колкото по-ясно ти е лечението и какво се прави по манипулацията, толкова е по-малък страха. Неизвестността плаши...
Вече минаха 11 дни от операцията. Сядам си нормално (не съм пробвал да седя на стол пълен работен ден).
При прегледа преди 2 дни доктора каза, че всичко е ОК...
Болки практически вече нямам (спорадични имаше до около 7-мия ден). Манипулациите с мазането навътре също вече са безболезнени (съпругата ми се притеснява да не би вече да ми е харесало ).
Според доктора е добре да се продължи мазането с дефламол още около 20 дни.
В момента ме дразнят само периодичните повици за ходене по голяма нужда. Като голяма част от тях са ефективни и резултатни (вчера - 4 пъти)
Основната причина да избера чисто хирургическия метод бе мненията на специалисти в тази област, с многогодишна практика.
Както писах по-горе - според спецовете основното преимущество на хирургическия метод е 'ревизирането' на това пространство, и намаляването на кръвопотока, който е причинител на хемороидите при напън, в част, която е доста по-отдалечена от хемороидалната тъкан...
Това нещо няма как да го направиш при 'съвременните' неоперативни методи. При тях премахваш резултата (конкретния хемороид), но не и причината.
Не обвързвам никого с моето решение - все пак всяка операция крие известен риск. Просто споделям какво ме подтикна да взема точно това решение, за което не съжалявам...
Всеки си има глава на раменете - да си взема сам решение...
Отговори с цитат