Виж само едно мнение
  #10  
Стар 18th April 2011, 10:10
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от fitnessshop Виж мнението
Извинявам се за острия език, но ти не си отговорил на човека, тъй-като темата която му даваш е за отслабване с разделно хранене! Също-така видях твоите мнения тук-там по темите, и с две думи никога нищо съществено не пишеш по тях. Много знаещи хора вече не пишат по форумите заради такива псевдо разбирачи като теб. Затова те моля да не си даваш излишно мненията без да знаеш, можеш и да си сигурен в нещо. И чети по-добре заглавието и въпросите на темите, в които се включваш!
С това слагам край на темата!!!
Хахаха... Отговорил съм му с 2 изречения и то съществени (2-рия ми пост). Не аз съм вметнал нещо от рода на "трябва ти повече протеин". Написал съм че са необходими и въгл., и протеини!!! Относно това мнение на Solver ти явно не си го изчел цялото.

От една страна е така както го е писал, от друга - не е така. Последователността е окей. При мен е малко по-различно защото мойте тренировки са доста продължителни (стигат до 7-8ч.).
Аз се храня понякога разделно, понякога не... и както мога да свалям килограми и мускули, така мога и безпроблемно да качвам (и с РХ, и с неРХ).

Аз обяснявам нещата така. За да расте 1 мускул - той трябва да има достатъчно въглехидрати и протеини. Без да има въглехидрати - пада нивото на глюкоза и гликоген. Оттам енергия се черпи от мускулите (той разгражда се белтък). Мазнините се използват при определено ниво на пулса. Ако то не се достигне - енергията взимана от тях е минимална. За това е необходимо да се доставя на тялото достатъчно въглехидрати в храненията преди тренировка. Колко точно са необходимо зависи от самите тренировки (продължителност, интензитет). Приема на въглехидрати стимулира отделянето на инсулин, които транспортира протеини и въгл. до мускулните клетки. => е важен приема както преди така и след тренировка. Особеното тук е какви въглехидрати да се изберат - това не трябва да са обработени храни, захар, глюкозо-фруктозен сироп, бял хляб!

Протеините: много билдъри превишават количествата протеин необходим за тялото. Тялото си има норми за количеството протеин, което може да усвои в 1 хранене. Това е около 30-40 грама съдържание на протеин в храната. Ако системно се надвишава приема за сметка на въглехидратите, черния дроб постепенно губи запасите на гликоген. Стига се до там, че организмът търси заместник и чрез гликонеогенеза протеините се ползват за образуване на глюкоза. Този процес е бавен и излишно товари черния дроб и бъбреците. Повечето протеин няма да направи по-голями мускулите. Мускулите ще си вземат необходимото, а останолото излишно товари храносмилателните органи. Важен е периода на приема им след тренировката - ако се изчака доста време, мускула търпи загуби и възстановяването и изграждането не е същото.

Аз в някои случай избягвам приема на въгл. + протеини в 1 ядене преди и след тренировка освен ако не са от 1-2 вида храна. Това ще забави преработката на храната, оттам и усвояването. Мазнините заедно с приема на протеини също забавят 2-ра процеса.

Бавни въглехидрати се усвояват бавно и продължително дават енергия на тялото. Основни са тези със съдържание на скорбяла (нишесте) - зърнените храни (овес, жито, пшеница, ечемик, ръж, просо, царевица, ориз), картофи, макаронени изделия и някой видове хляб (не бели). Тук са и ядки, бобови култури, семена, плодове.

Бързи: тук влизат захар, мед, рафинирани храни (бяло брашно, някои бели макарони, захарта я написах вече), БЯЛ ОРИЗ. Зародишът, обвивката, фибрите липсват. Усвояват се бързо. Такива се опотребяват непосредствено след по-натоварваща тренировка за възстановяване на гликозата и гликогена. Аз лично консумирам основно мед от изброените, останалото - не.

Жив и здрав и успех!

Последно редактирано от root : 18th April 2011 на 10:26
Отговори с цитат