Виж само едно мнение
  #3165  
Стар 25th November 2018, 20:34
Аватара на bubka81
bubka81 bubka81 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2015
Мнения: 16
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Vasil13 Виж мнението
Здравейте на всички ,
Искам да споделя моя опит тук, за да може той да бъде в помощ на всички, които все още се колебаят.
Операцията ми беше при доктор Дилбер преди 25 дни, а именно на 01.11.2018.
Възхитена съм от доктора и от екипа. Всичко беше на ниво и операцията мина много леко.
След 25 ти ден резултата е добър има няколко неща, които предполагам се случват на всеки, но за тях ще питам малко по-надолу.
Нослето ми беше увиснало и с гърбица от едната страна. Аз не отидах със снимка при доктора. Исках от него естествен, красив и нежен нос. Забележките ми бяха да не е остър, месест или чип. Това беше всичко, което си казахме в кабинета. На следващия ден доктора просто си свърши работата.
Споделям всички мои страхове, които в последствие разбрах, че са били ненужни.
- Упойката.. Няма какво да се страхувате от нея, ако сте в тази болница и с екипа на доктор Дилбер. Аз лично си направих предварително тестуване за упойките. 1-то тестуване ме усъмни, за това си направих второ. Резултатите от двете тестувания бяха различни. Така от спокойствието, което търсих се притесних още повече. Но когато споделих на специалистите в Турция за случая, те ме увериха, че тях не ги интересува тестуването в БГ и че нищо няма да ми се случи, защото те са в готовност за всяка ситуация. Е, така и беше.. алергии явно нямах, но и дори да имах , разбрах че съм в добри ръце.
- Болката.. Болка няма, освен ако не си с моя късмет. На 10 000 операции 1 % от случаите изпитват болка. При мен беше така,защото моя организъм усвоява много бързо обезболяващите. Та дори и да си от този 1%, в който изпитваш болка, искам да знаете, че тя ще мине до 3 дни и не означава, че нещо страшно се е случило..
Това са двете неща, от които се боях..
Какво се случи след операцията..Какво ме впечетли ...
- Махането на лонгетата и тези маркучета от носа. Странно усещане,минава за миг. Все едно някой ти пипа носа, но не си сигурен, че този нос е твой.
- Дишането.. не можех да повярвам, че започнах да дишам веднага след това и до днес не съм имала нито секунда на запушен нос.
- Кожата- кожата е неприятно грозничка. Може да се обели и това е.. трябва и време да се възтанови.
- Нещо много странно.. излезе ми бял конец ( прилича на корда) посредата на носа. Не от ноздрите, а от самата кожа на върха.Това е нормално , не го пипайте или дърпайте. Ще се разгради сам.
- Нещо още по странно... От носа излезе кръгло селиконово чудо . Изпаднах в ужас.. Това е нещо като запушваща тапичка за кръвоносните съдове. Ако падне не се страхувайте.Това означава, че и е дошло времето.
Споделих всичко, което лично мен ме притесняваше и не знаех дали е наред.
Надявам се това да помогне на някой.
Това, което все още ме притеснява е че от страната където беше гърбицата, носа не спада. Изглежда подута кост.От другата страна обаче спадна и така сега носа ми изглежда малко крив.
Минали са само 25 дни, така че се надявам това да е норламно. Ако на някой му се е случвало, ще се радвам да ми сподели.
Поздрави
Здравейте .Много се радвам,че споделихте вашия опит,понеже ми предстои операция при доктор Дилбер през месец януари и страшно много се притеснявам.Ако може да оставите фейсбук профил или нещо такова за да се свържа с вас за още въпроси,ако е удобно разбира се .Ако не желаете да пишете вашия профил аз ще оставя моя.Благодаря ви
Отговори с цитат