Виж само едно мнение
  #43  
Стар 31st March 2006, 11:41
Nimfea Nimfea не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Sofia
Мнения: 179
По подразбиране

Мисля, че всеки знаещ хирург, който се занимава с подобни интервенции, ще каже, че косопада трябва да е напълно овладян, за да се прибегне до присаждане. Както и косата и скалпа да са в добро състояние. Иначе няма много смисъл защото няма да прихване.
Та доколкото съм се интересувала и чела из западните сайтове има няколко видове импланти наречени за по-кратко малки, средни и големи, като разликата между тях е във броя на косъмчетата в един имплант. Големите импланти съдържат по 5-6 косъма и се слагат при площи които са изцяло плешиви. Лошото е, че при тях се създава тъй наречения кичурен ефект, който не е особено приятна гледка. Малките импланти съдържат максимум 2 косъма, като не създават този ефект, но излиза доста по-солено. Повечето хирурзи избягват да се занимават с присаждане на коса особено когато мястото не е оплешивяло напълно, защото рискът за останалата коса е огромен, а и на всичкото отгоре остават белези (рядко, но се случва). От друга страна присаждането може да бъде на ръка или със специални апарати. Знам, че при апаратите процента прихвана коса е по-висок, но пък и риска за останата коса също. На ръка не прихваща толкова, но пък е по-сигурно за останалата.

Аз не виждам мъжете както се притесняват толкова след като около 80% от тях имат този проблем в една или друга степен. Освен това винаги могат да се обръснат гола глава и това няма да бъде сметнато за нещо ненормално. Това разбира се си е лично мое мнение. При жените е по-рядко и 100 пъти по-гадно това не знам дали някой ще го отрече.
Аз лично за сега съм спряла да се занимавам с това,защото нямам средствата да замина за чужбина където знам, че могат и ще ми помогнат и второ защото не ми се тормози вече с неща, които в България за сега просто не са сигурни. Пия си нон стоп витамините за коса, правя маски и се грижа редовно та мога да кажа, че за сега косопада ми е овладян напълно (дай Боже да продължава) та поне да не пада повече.
Успех на всички, които се решат на интервенция, но според мен лично трябва да се изчака още няколко годинки! Така мисля!
Отговори с цитат