Виж само едно мнение
  #2  
Стар 21st September 2007, 13:44
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Привет !
Аз мога гордо да заявя, че не пуша от 5 месеца, а бях особено страстна пушачка... .. Цигарите ми бяха адски вкусни..., особено с кафе или когато съм ядосана...., знаете за какво говоря....

Спрях ги с помощта на Табекс...Не бих казала, че от първото хапче въобще вече не ми се е пушело.., но мисля, че имаше полза...Няма какво да се лъжем....и с хапчета, и без хапчета, си е стрес...
Разбира се, налитах на храна всякаква.... , непрестанно... ....само и само да имам нещо да дъвча...Чудех се, за какво им е на хората да ходят на кафе, по дяволите, като не палят цигара...?!?
На 2рата седмица се усетих, че трябва да се поукротя малко с това неподбиращо.. и неспиращо.. хранопоглъщане , че дънчиците поотесняха, а и лятото приближаваше....Та настана глад....., без храна и цигари, които да ти притъпяват апетита.....ужасТ ...

За ползите..., какво да ви кажа....При мен (видимото) е предимно това, че я няма вече гадната миризма ...по ръцете, дрехите..и най-вече по косата...(дълга е и като се осмърди от дима..., беше ужасно..., сега вече е о.к. )

Не мога да каже, че се чувствам по-жизнена и енергична (туй, 'щото не спортувам особено..., може би )..., но няма как да не ми е полза спирането в дългосрочен план...

Освен това съм чувала, че трябва да спреш цигарите поне година преди да забременееш, за да няма отражения в/у плода, така че.......колкото по-рано, толкова по-добре.....(а и стресът при майката от това, че не може да пуши, също вредял на плода )

Ще завърша с това, че зависимостта се преодолява, колкото и невъзможно да ви се струва......Малко ти е тъпо в началото , но няма как.... И аз не можех да си представя, че денят ми няма вече да започва с цигара и кафе..., ама ей го на ...факт!

Така че, мили дами, всичко е възможно! Стискам палци на тютюно-отказващите!
Отговори с цитат