Виж само едно мнение
  #19  
Стар 20th July 2007, 07:54
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Лазерна епилация
Изключително успешен метод за епилация.Прилага се диоден лазер, който селективно разрушава косменият фоликул чрез абсорбация на меланина в косъма. Лазерната епилация е изключително сигурна, бърза и безболезнена операция. Общият брой процедури е между 6 и 8, резултатът е 80% отстраняване на нежелателното окосмяване. Недостатъкът на този метод, както и на фотоепилацията, е, че не могат да се отстранят бели и руси косми – в тях няма достатъчно меланина, който да абсорбира светлинната енергия в топлина, за да се извърши термично унищожаване на косменият фоликул. При тези методи кожата не трябва да е със загар.
Фотоепилация
Тя е една съвременна и ефективна технология за трайно обезкосмяване по всички части на тялото – бързо и безболезнено.Контролиран сноп от терапевтична светлина се насочва към окосменото място, при което светлината избирателно се абсорбира от пигмента в косъма – меланин.При абсорбирането на светлината се отделя топлинна енергия, която разрушава фоликула на косъма без да уврежда околната тъкън.
За да се постигне напълно премахване на окосмяването, са необходими 6-8 процедури през месец и половина – неколкократно третиране се налага, защото при фотоепилацията се унищожават само космите във фаза на растеж.Този метод се прилага в много от козметичните и дерматологичните центрове.


п.п. ходила съм и на двете, от фотото не съм доволна. хем боли, хем ми излязоха почти всички косми после. с лазерна имам две процедури, и са ми изникнали едва десетина процента от космите.голям кеф е да се чустваш като гол охлюв
Отговори с цитат