Виж само едно мнение
  #3089  
Стар 11th January 2018, 10:30
Chocolate9 Chocolate9 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2014
Мнения: 113
По подразбиране

Здравейте отново. Включвам се този път по малко неприятна тема, но като част от екипа на д-р Илхан, а и като негова пациентка се чувствам длъжна да го направя. Постът ми е свързан с недоволна негова пациентка, която разпространява, смея да твърдя, лъжлива информация по негов адрес. Най-лошото е, че не го прави тук, а изпраща лични съобщения на бъдещи негови пациенти с цел да ги откаже от операциите им. Няма да споменавам имена, нека този човек, ако реши, да застане зад думите си.
Нека първо разкажа накратко ситуацията с нея. Преди няколко месеца дойде на консултация при д-р Илхан с желанието да се подложи на ревизия при него. Доколкото си спомням предишната е била преди около 6 години. Случаят беше сложен, най-вече заради проблемната кожа на носа й. Много често д-р Илхан отказва операции на хора с проблемна кожа, точно защото тя е един от най-важните фактори за крайния резултат и успешното възстановяване. Нея се съгласи да оперира, тъй като прецени, че тя няма нереалистични очаквания. Тук явно му е била грешката. Вече са минали около 7 месеца от ревизията й и възстановяването все още върви бавно поне според снимките, които лично ми изпрати.
Но нека се върна на некоректната информация, която тя разпространява:
1. Не е сигурна, че е била оперирана от д-р Илхан, тъй като не го е видяла в операционната преди и след операцията. - Ако това е възможно тук в България, не мисля, че в Турция някой би си позволил подобен абсурд. Лекари на нивото на обсъжданите тук във форума никога не биха рискували репутацията си и застрашили работата си по такъв начин. Абсолютно всеки решил да се довери в ръцете на д-р Илхан бива опериран лично от него и екипа му!
2. На много голяма част от пациентите му се налагали повторни корекции. - На консултациите д-р Илхан винаги предупреждава (особено тези с ревизии), че има дори и малка вероятност да се наложи лека корекция след операцията, както той я нарича "retouch.'' Тези корекции най-често се налагат при пациенти с проблемна кожа, защото той може да направи едно в операционната, а след няколко месеца да изглежда по различен начин. Има много фактори независещи от лекаря при самото възстановяване - дали пациентът е пушач, как се храни, как реагира организмът му в следоперативния период и т.н. Освен това, самата кожа на носа има определен лимит на еластичност при 1 процедура. Съответно е много важно какъв резултат очаква пациентът. Ако кожата на носа му е дебела, а той иска драстично смаляване, естествено, това няма как да се случи в една операция. След първата процедура ще получи смаляване от 10-15-20%, за да може кожата ще се адаптира към новата структура на скелета. Ако това не го задоволява, ще се подложи на корекция, която подчертавам, НЕ Е РЕВИЗИЯ, т.е. костта не се руши и изгражда наново! Най-често трае около 20-тина минути. И между другото екипът на д-р Илхан е един от тези с най-малък процент на ревизии след техни операции.
3. Не е сигурна, че д-р Илхан ще поеме отговорност за лошия й резултат и ще се съгласи да я оперира повторно без да заплати отново. - Това го повтаря може би на всяка консултация. Винаги казва, че веднъж оперираш ли се при него, в продължение на 2-3 години ще сте като семейство и ще се виждате на всеки 2-3-6 месеца за консултации, за да следи възстановяването и да се намеси отново при нужда. Ето тук публично го обявявам, има го черно на бяло - единственото, което е необходимо като повторно заплащане са таксите на болницата, които в момента са 1750 турски лири.
4. Болницата, в която оперира в момента, е много евтина, разхождали се плъхове, сестрите не използвали ръкавици и т.н. - Това вече е абсолютно несериозно и дори не знам дали има смисъл да го коментирам. Понеже не знам как да кача снимки тук, нека всеки желаещ да види "евтината болница", която между другото е само на 2 години, да ми пише във вайбър на 0877909255 и ще изпратя снимки. Сами ще прецените дали е възможно такова нещо.
За съжаление, в тези форуми много рядко пишат доволни пациенти. Тръгват си щастливи след операцията и забравят. И е разбираемо! Ако аз не се занимавах с това, с което се занимавам в момента, най-вероятно щях да постъпя по същия начин! Но все пак, четящите форума, имайте го предвид!
Няма да Ви отегчавам повече, ако някой има въпроси към мен, нека ми пише на посочения по-горе номер.
Отговори с цитат