Виж само едно мнение
  #25  
Стар 3rd September 2008, 14:00
ngc800 ngc800 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 2
По подразбиране Re: КЛИНИКА ПО ДЕРМАТОЛОГИЯ ВМА

Доц. Кадурина и по-специално нейният лазерен специалист - Г-ца Моника Петкова - обезобразиха лицето ми за цял живот. Отидох в кожната клиника на Доц. Кадурина във ВМА с малък козметичен проблем – спукани капиляри на носа, което се третира с IPL (intensive pulsating light) – рутинна лазерна процедура, с която светлинни импулси унищожават само кожната тъкан оцветна в червено. Насочих се към клиниката на Доц. Кадурина защото имаха много добра интернет страница, с подробно описание на процедурите и услугите, а и заради публикациите за Доц. Кадурина в медиите. Това се оказа огромна грешка, за която ще съжалявам до края на живота си.

На 12-ти Юни 2008 - на 5-тата IPL процедура, след 4-ри такива без видим резултат (правят се на 3 седмици), г-ца Моника Петкова, която извърша всички лазерни процедури в клиниката, заяви, че това ще е последната ни процедура защото капилярите се били вече махнали. Това не беше така за съжаление, и аз и казах, че нямам нищо против да си направя и 20 процедури ако трябва. Г-ца Петкова обаче изглежда нямаше интерес да си губи времето с мен, тъй като третираната повърхност и необходимият брой импулси, и съответно цената за процедурата, са доста по-малки от тези при една процедура на цялото лице например, докато времето за подготовка е същото. За да форсира промяната, която очевидно не беше постигната дотогава, г-ца Петкова извърши тази „последна” процедура допирайки лазерната приставка до кожата – за разлика от преди, когато пускаше светлинните импусли от известо разтояние. Предупреди ме, че този път можело да станат мехурчета и рани, но щели да минат.

Само след няколко часа резултатът от тази процедура беше видим. На три места с големина около 2-3мм в диаметър, кожата ми бе изгорена в дълбочина, а на две места имаше подкожни кръвоизливи оцветени в ярко лилаво. Образуваха се мехури, цялата кожа на тези места падна образувайки дълбоки рани, които заздравяха бавно, въпреки всичките ми усилия да ги пазя от слънце, допир, вода и тн. Три месеца по-късно ярко лилавите кръвоизливи не са мръднали (капилярите също но те вече са последната ми грижа), а раните са се првърнали в дълбоки белези, които изглеждат като вулканични кратери върху кожата. Процесът на естествено заздравяване на кожата отдавна е приключил и по-нататъшно възстанояване/подобрение няма да има. Така един малък, едва-забележим козметичен проблем беше превърнат в една отвратително обезобразена кожа, с която мога да се покажа само в цирка.

Въпреки че Доц. Кадурина не извърш тези процедури лично, за мен тя също носи отговорност за случилото се заради небрежността, некомпетентността и безхаберието, с което подчиненият и персонал работи, което е видимо на всички нива. Отношението към пациентите в клиниката е видно дори само от факта, че във всеки един от дните, в които ходих на преглед или процедура, Доц. Кадурина не започваше работа преди 15:15 - 15:30 ч., а часовете почват от 14:30, в резултат на което всички прегледи за деня закъсняват поне с 45м., което закъснение продължава да нараства през деня. Такова отношение към пациентите не се срещаше дори и в държавните болници по комунистическо време.

Всичко, което описах е 100% истина, и не го пожелавам на никого. Сега ще трябва да похарча хиляди левове и дълги месеци/години, за да мога да намаля - но не и излича напълно - пораженията, които получих в клиниката на Доц. Кадурина.
Отговори с цитат