Виж само едно мнение
  #7  
Стар 28th February 2008, 11:56
Dex Dex не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: София
Мнения: 68
По подразбиране

[quote="Lottus"]Аз пък смятам, че е хубаво човек да си поставя срокове. Разбира се, когато те са добре преценени, а не фанатични... ]

Не съм много съгласна с твоето мнение. Според мен ти сама си противоречиш - казваш, че е добре човек да си постави срок, а едновременно с това твърдиш, че не трябва да затормозяваме съзнанието си с "ограничения". Аз лично смятам, че правилният начин като начало е човек да си изгради правилни ( здравословни) хранителни навици. Да се научи какво, как и кога да яде. Едва след като свикне са се храни правилно и "изхвърли" всички junk food от менюто си, вече може да си наложи някакво ограничение на количеството храна, до постигане на желаните ( РЕАЛНИ ) килограми. За мен свалянето на 12 кг. за 3-4 месеца е нереално и освен че би навредило на целия организъм ,би забавило метаболизма, а може да доведе и до т.н. йо-йо ефект.
Самата промяна към здравословен начин на хранене без големи ограничение и броене на калоррий, сама по себе си води до понижаване на теглото.
А когато към здравословната храна добавим и спорт, който да ни е приатен и да ни разтоварва от сивото и напрегнато ежедневие се получава идеалата според мен формула за постигане нажелания резултат.
__________________
"Когато желаеш нещо толкова силно, цялата вселена ти съдейства..."
Паоло Коелю
Отговори с цитат