Виж само едно мнение
  #6  
Стар 15th February 2006, 23:18
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране фасети

Ако мога да се намеся в разговора, а съм стоматолог и от две години се занимавам с естетични възстановявания. Съвсем не е вярно, че в Бг няма добри естетични стоматолози. Това, че много често поациентите получават лошо изработени и неестетични възстановявания се дължат на факта, че доста от колегите въобще не са наясно с някоподробности в самото изработване (в това число включвам и зъботехниците).
Правилно изработенте керамични фасети (а те биват: директни фотополимерни или индеректни фотополимерни, керамични фасети) имат структура много близка до тази на естесвените зъби и пречупването на светлината е същото. Това има отношение към естественият им изглед. Здравината също е много добра. А дълготрайността зависи както от стоматологичната-зъботехническа работа, така и от сериозното отношение (хигиена и профилактика) на пациента.
По отношение на цената в БГ (говоря специално за Ватна, защото съм по-добре запознат) средно се движи между 450-600 лв.-зависи от кабинета и специалиста. До колкото знам в САЩ в различните щати варира в доста по-големи граници, но в стандартен кабинет (средностатистически) цената им се движи около 1200-1500$.
Фасетите DaVinci (от прословутото предаване на Fox Life) се наричт така на името на лабораторията (немска) в която се изработват. Пародоксалното е, че независимо от това, че в САЩ те са изключително разспространени повечето добри лаборатории се намират в Германия или Япония.
И накрая, ако сте решили да подобрявате усмивката си-фасетите са един прекрасен и мноооого щадящ (за разлика от короните, па макар и безметални, керамични) метод на естетично възстановяване.
http://drvenelinov.dir.bg/_wm/galler...&df=17&dflid=3
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат