Виж само едно мнение
  #400  
Стар 13th January 2011, 16:36
Аватара на vanio.kamenov
vanio.kamenov vanio.kamenov не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 7
По подразбиране Re: Отказване от цигарите

Само ми кажи как успя след 6 години непушене пак да пропушиш - това вече е невероятно!

ИНтересно ми е - беше забравил защо си спрял да пушиш ли, или просто за проба, какво ще се получи ако запалиш една?

Пушенето не е навик.

Навик е да ходиш с ръка в джоба. Но като го няма джоба, няма да изпаднеш в паника и да тичаш до близкия магазин за да си купиш панталон с джоб ...

Пушенето е физическа и психическа пристрастеност към никотина.


Цитирай:
Първоначално написано от happyman
Цитирай:
Първоначално написано от _sladuranka_
Искам да ви попитам има ли някакво ефикасно средство за отказване от цигарите,но без съответния човек да знае?
Не съм чувал за магически начин за спиране на цигарите. За това е нужна решимост и е много важно да замениш вредния навик с добър. Аз лично съм пушач, отказвал съм ги многократно, най-дългото беше последното - 6 години и пак ги пропуших. Ако имам достатъчно решимост ще се справя с тях лесно.

Лесно се отказват, но има един период след около 2-3 месеца непушене в който ти се допушва та ти се реве, ако устоиш тогава - има шанс да е завинаги - но при мен не се получи устоях на този период но след 6 години бях на почивка в Турция, знаете как е - купони, кеф това онова и ги пропуших. Просто бях направил грешката че не замених лошия навик с добър.

Сега в момента пуша от най-слабите цигари и смея да твърдя, че се отказва по-трудно от леки цигари отколкото от по-силни. Чакам момента когато ще ги откажа пак - дано да бъде завинаги.
__________________
Сайтът за съвети, подкрепа и окуражаване - Спри цигарите от РАЗ!:

http://www.nicofree.bg
Отговори с цитат