Виж само едно мнение
  #8  
Стар 29th December 2010, 15:32
Аватара на not_sweety
not_sweety not_sweety не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: Свят за двама
Мнения: 768
По подразбиране

http://www.bb-team.org/forums/viewthread/26941

http://www.fitnes-bg.com/%D4%E8%F2%E..._200911261480/

Какво подобрява ендогенната (вътре в организма) синтеза и активност на тестостерона?
- почивка (без продължителен стрес), отпуснатост, добър сън, секс
- кратки, силно интензивни спортни натоварвания, придружени обаче от почивка
- инсулинът понижава нивото на SHBG и така увеличава количеството на свободния тестостерон в тялото. При това трябва да се внимава количеството на въглехидратите да е ниско (следователно приемайте hi mol въглeхидрат хидролизати и растителни екстракти за модулиране на инсулина)
- трябва да се приемат достатъчно (но не прекалено много) мазнини и то моно- и полиненаситени мастни киселини, както и наситени мастни киселини, вкл. arachidion-киселина (месо). По правило 25-30% от ежедневния калориен прием трябва да се покрива с мазнини.
- повишеният прием на протеин също като инсулина понижава нивото на SHBG и увеличава количеството на свободния тестостерон
- глутаминът/глутаминовата киселина покачват нивата на ЛХ (лутенизиращ хормон) и ФСХ (фоликулостимулиращ хормон)
- витамин А е небходим за регулацията на тестостерона
- фитостероли от растителни масла и зеленчуци
- pygeum (пигеум) и saw palmetto (сао палмето) предотвратяват уголемяването на простата, като сао палмето намалява превръщането на тестостерон в ДХТ (дихидротестостерон)
- пигеумът и екстрактите от коприва (воден екстракт от корените), белият шампион, лигнаните, фитостеролите полифеноли от гроздови зърна, хризин (от семената на морковите и от прополиса), както и цинкът задържат ароматазата (превръщането на тестостерон в естрогени)
- екстрактът от овес видимо освобождава свързания с SHBG тестостерон, но качеството е определящо (овесените семена не помагат)
- чубрица (съдържа прекурсори за адреналина и половите хормони)
- минералите бор, калий, селен, цинк и магнезий са важни за баланса на тестостерона
- даидзеинът от соята видимо повишава синтезата на тестостерона при мъжете и я намалява при жените
- Velvet Deer Antler повишава стойностите на тестостерона в кръвната плазма
- сминдухът стимулира синтезата на тестостерон чрез активиране на инсулина и ЛХ
- корейският женшен повишава ендогенното образуване на тестостерон
- бабините зъби стимулират синтезата на тестостерон (чрез ЛХ)
- в едно изследване сусамените зърна повишиха нивото на тестостерона
- чесънът повишава нивото на тестостерона (чрез ЛХ)

Изследванията показват че приемането на 30мг Цинк и 450мг Магнезии на ден повишават нивото на тестостерона до 45%!

И т. н....
__________________
И бронята си ще сваля. Тежи ми.
Какво че рани-рози ще цъфтят
по бледата ми кожа. Помогни ми.
Пусни ме днес на риск във своя свят.
Отговори с цитат