Тема: ПОЛИТИКА
Виж само едно мнение
  #469  
Стар 10th March 2010, 15:31
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
11% от жителите на земята ползват 88% от ресурсите, а другите мизерстват. 2% от жителите притежават 50% от всичкото недвижимо богатсво...
Нали хората не бяха числа и проценти, защо тогава ги ползваш в своя "полза" . Това, че в Индия са се родили 1 милиард души означава ли, че 6-те милиона в България трябва да пренасочат ресурсите си към Индия, за да имат те храна и дрехи? Или че Африканците се множат и явно не притежават предприемаческа мисъл, това задължава ли останалия свят да им праща храна, щото те не могат да си... Уловят

Не знам кое е същото в плана на Гърция и България, мога да ти изпратя българския, защото е пред мен и има огромна част за социалната интеграция, така че не се мисли само за парите, друг е въпроса, че поради чисто човешките склонности към корупция, кражба, завист, злоба, този план няма да бъде изпълнен.

И много ми стана интересно, щом всичко е толкова ясно, друго е просто, трето е идиотско измислено, един прост въпрос - теб ако някой ти даде пълната власт върху всички държави, обединени в 1 съюз, ти обективно смяташ ли, че ще постигнеш изобщо... Нещо. Дори всички хора да те слушат, ти ще ги направиш ли щастливи? Дори да управляваш всички парични потоци, ще ги разпределиш ли справедливо? Или ако премахнеш парите, ще разпределиш ли справедливо стоките и услугите? Ще направиш ли така, че нито 1 човек (нали е важна всяка личност) да не дойде и да се оплаче при теб, че не е доволен от живота си? И смяташ, че като осигуриш храна и дрехи, всичко ще се оправи? При положение, че задоволяването на една потребност води неизменно до възникването на друга и така до края на света.

Ако днес всички индийки забременеят и родят след 9 месеца, бедното население ще се увеличи с поне 500 милиона, като това ще промени твоите 11% , които ще станат например 10%. А ресурсите ще намаляват с времето, при което статистически 88%-те процента ресурси ще растат като процент, защото развитите страни ще са приоритет. Е, аз лично имам ли някакво участие или влияние във всичко това и в промяната или създаването на твоите проценти? Или ти? Или който и да е.

Много богати хора са започнали от нищо, ако не бяха започнали, сега щяха да си работят в Макдоналдс (например) и ти да не знаеш за тях, нито да си против тях. Много от бедните хора нямат стимул, желание, може би и умение да направят нещо с живота си.
Ако не можеш да си плащаш сметките за къщата - няма да си правиш къща, ще си купиш двустаен апартамент.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат