Виж само едно мнение
  #5  
Стар 5th February 2010, 16:05
gynecomastia gynecomastia не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2009
Мнения: 30
По подразбиране

Повечето препарати против оплешивяване (например широко разпространения finasteride/propecia) са на принципа на блокиране на ензима 5 алфа редуктаза, който превръща тестостерона в дихидротестостерон. Голямото количество дихидротестостерон e причина за така наречената андрогенна алопеция (оплешивяване).

Тези препарати (Proscar, Propecia, Fincar, Finpecia, Finax, Finast, Finara, Finalo, Prosteride, Gefina, Appecia, Finasterid IVAX, Finasterid Alternova) имат един МНОГО лош страничен ефект - ГИНЕКОМАСТИЯТА . Това става поради причината ,че ДХТ (дихидротестостерона) е антагонист на естрогените (женските хормони). Когато няма ДХТ, женските хормони се свързват с рецепторите и стимулират растежа на млечните жлези и в резултат на мъжете развиват нещо подобно на жеснки гърди.

Ако страдате от такъв вид опшлешивяване трябва да решите кое е по-гадното да имате женски гърди или да сте плешив! Аз за мен си съм решил, предпочитам да съм плешив, отколкото да изглеждам като жена.
__________________
Гинекомастия - причини, лечение и информация. Споделеният опит и знания на един мъж с женски гърди.
Отговори с цитат