Виж само едно мнение
  #1  
Стар 2nd November 2017, 12:33
Josefine Josefine не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2017
Мнения: 54
По подразбиране Странични ефекти след ринопластика

Имаше подобна тема, ама е потънала в забвение. Може би е добре да се закове на 1 страница, защото мисля, че ще е доста полезна за хората, които се чудят да се оперират или не. Ние оперираните вече сме си го отнесли, та няма много да ни е от полза. Всеки да си сподели своите лични ефекти, а не каквото е чел от нета (може положителни и отрицателни, защото за едни може да са едни, а за други - други, в зависимост специфика на лицето и лични вкус и предпочитания). Моите за сега, 5 седмици post op са:
1. Затруднено дишане.
2. Удължена (увиснала) горна устна и като че ли физиономия като цяло. При някои хора това е желан ефект, но при повечето е дефект. Получава се поради рязане на depressor septi nasi мускула и/или рязане на anterior nasal spine (прави се с цел прибиране на носа към лицето)
3. Поради горните причини ми се е разхлабила горната устна и под нея ми се събира храна, която трудно изкарвам с език и много дразни - налага се да си я махам с пръст и да се жабуркам с вода след всяко хранене.
4. Поради пак горните манипулации за прибиране на носа към лицето (без да е намален по размер, без да е пипан върха и без да са смалени ноздрите), носът стои леко широк на лицето защото е притиснат към него, а при усмивка става още по зле - разлива се блажено по цялата физиономия и придава клоунски вид. Докато частично възстановяване от увисването е възможно, носът фронтално няма как да се стесни с времето.
Още се чудя дали всички тия минуси заради един подобрен профил са си стрували, но като се знам, че нямаше да мирясам докато не си направя рино май е по-добре да не съжалявам.
Отговори с цитат