Тема: Англия
Виж само едно мнение
  #10  
Стар 9th November 2011, 01:46
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Susan Виж мнението
Трябва да си специалист с изключителни постижения в твоята сфера ! Ако не си поне косми4ески инжинер просто няма начин.
Не само - трябва да докажеш постоянни доходи и осигуровки от България за година назад, да си до 27 и образованието и квалификацият ти наистина да е извънземна - трябва да им докажеш, че трудно биха намерили специалист като теб между англичаните.

Друг вариант - да учиш една година постоянно, и да работиш 20 (точно) часа на седмица - след 1 година получаваш синя карта. Но това ти обучение ще е минимум 2000 паунда.

Трети: Да се омъжиш за някой със статут на селф имплоид. След една година го получаваш. Но тогава трябва да се развеждаш, което ти струва 1000 паунда.

Аз съм селф имплоид, и ме върнаха от последната ми работа, за която бях и без това прекалено квалифицирана, но няма синя карта - няма работа. А се оказа, че на предната ми работа съм работила нелегално, шефа ми просто не бил проверил какви са нормативите за българи.

Сега или трябва да запиша ПАК да уча и да изгубя още една година или да се прибера в Бг.....

Шибана е системата тука, много и то - създадена е да възпира високо квалифицирани кадри да им взимат работните места, но да подтиква нискоквалифицирани балкански субекти да им чистят кенефите и да им строят палатите...
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат