Виж само едно мнение
  #10  
Стар 24th August 2007, 16:40
Levee Levee не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 21
По подразбиране

Около седмица преди процедурата ти изписват ацикловир- това е профилактично срещу херпеси. Освен това и антибиотик, ако имаш някакви активизирани възпаления - пъпки и други гадости. нещо локално за мазане - например имекс.
В деня на процедурата е добре да си осигуриш кой да те откара до вкъщи. Първо ти вкарват упойка - множество убождания под повърхността на кожата. Упойката е зъболекарска. Неприятно е, но се търпи. Мажат и с някакъв лидокаинов крем. Трябва да мине известно време докато хване упойката, но честно казано не разчитай много на нея....
Подготовката трае някъде около час, може и малко повечеНе знам точно какво представлява самия апарат зда пилинг, но усещането е доста неприятно. Едната лекарка извършва самия пилинг - това е изгаряне на най-горния слой на кожата, а другата обдухва мястото със сешоар, но със студен въздух. Мирише гадно на опърлено кожа. Продължава около 40 минути, но това зависи от зоната, която се обработва. Отначало се търпи, но на края аз една издържах.
Веднага след процедурата те намазват много дебело с лекарство - забравих му името, но е противовъзпалително, срещу изгаряния - те ще ти кажат да си го купиш преддварително и те превързват. Гледката не е много приятна
Болката минава след около 2 часа, спах съвсем спокойно първата нощ.
На следващия ден трябва да ти махнат превръзките.
На мен ми тече много лимфа, казаха, че било нормално.
Като махнат превръзките се мажеш дебело с въпросния крем 3 дни. Никакво миене. Приготви си стари калъфки за възглавница. Това е най-неприятната част - където се опреш цапаш, а ако си избършеш крема във възглавницата почва да опъва изгорялата кожа.
На 3-тия ден вече можеш да се миеш - заедно с първия душ пада и изгорената кожа. Отдолу кожата е розова като на бебешко дупе
Не боли, от време на време посърбява, но е поносимо.
Лекарите ще ти напишат схема точно на кой ден и час с какво трябва да се мажеш.
По принцип ако не се притесняваш от червенинта може да излизаш още на 4-5 ден. Аз изчаках 7 дни, че имаше много слънце навън.
Пилинга го направих в четвъртък вечерта. На работа отидох в понеделник следващата седмица. Тези, които не знаеха за процедурата ме питаха дали не съм била на ски. Т.е. червенината е напълно поносима, но може и да позамажеш с малко фон дьо тен.
После още месеци наред си се мазотиш с указаните от лекарите кремове. Червеното изчезва постепенно, като сле 2 месеца вече няма и следа от него.
Мисля, че не съм пропуснала нещо важно, ако има въпроси - питайте
__________________
Падам, ставам, продължавам да танцувам...
Отговори с цитат