Виж само едно мнение
  #3  
Стар 12th September 2010, 22:57
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Не съм запозната с диетите на споменатите дами, но основната задача на бебешката храна е да е лесноусвояема (затова е смляна) и питателна, за да могат да наддават бебетата по-бързо . Ти не искаш това, предполагам .
Организмът ти няма да хаби почти никаква енергия, за да усвои пюретата (няма влакнини и т.н), което повишава калоричността (т.е. по-добре изяж ябълката цяла, отколко на пюре или пък да изпиеш само сока (което е най-лошият вариант))..Да не говорим, че ще си забавиш и метаболизма.
Рабира се, ако ядеш по две пюренца на ден, вероятно ще поотслабнеш, но няма да е заради вида храна, а заради количеството и то пак с куп лоши последствия. За отслабване с гладуване теми има 1001.
Има я другата крайност - от приятели фармацефти съм чувала, че разни младежи купуват бебешки пюрета с мисълта, че ще качат мускулна маса . И това май не е особено добра идея .
Каквото и да ядеш, най-добре е да е с мин. термична или друга обработка (като изключим месо, яйца ), защото така се качва и гликемичният индекс на храните, което още повече ще възпрепятства отслабването, разрушават се витамини и др. полезни вещества, мазнините стават наситени и т.н.
Накратко, аз съм против диета на пюре, ако целта е заслабване .
__________________
Chocoholic !
Отговори с цитат