Виж само едно мнение
  #8  
Стар 14th September 2010, 16:52
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

Вижте сега, ОТ БЕНКА ДО БЕНКА ИМА ГОЛЯМА РАЗЛИКА !!!!!!!
Обикновенните хора не могат да направят разлика между образуванията си по кожата, и затова ги НАРИЧАТ С ЕДНО ИМЕ - БЕНКИ !!!!

Всъщност, образуванията по кожата са различни, имат различни имена , различен произход и различен малигнен потенциал, сиреч склонност към злокачествени изменения !

КОГАТО отидете на лекар за някоя от " бенките си", трябва да отидете при дерматолог, който се занимавава с това, който ще ви каже какъв тип е бенката. Ако е от склонните към изменение видове, то премахването й е задължително по условията на онкологичната хирургия - с голяма дълбочина и опредена широчина - за да е сигурно,че е до здраво. ако е от вид, който няма малигнен потенциал, то премахванетой може да стане " елегантно" и плитко - без особени белези...
Така че нещата не са еднакви, а ако лекаря е преценил,че премахването изисква по-голяма зона, то белега е неминуем !!!
Премахването на бенки с малигнен потенциал си е малко " касапска работа, но сигурна...

друг е въпросът, дали преценката е вярна, т.е може за една обикновенна и безопасна бенка да се напарви излишно голямо изрязване, или обратното - една неоценена като вид рискова бенка - да се премахне чисто козметично, но за сметка на това - опасно и неправилно....
Какъв е частния случай на потребителя/ потребителката аз не мога да знам, нито пък вие...най-вероятно и тя не е наясно, нито пък и е обяснено кои бенки кави са и как трябва да се махнат...не е сигурно дори,че и двамата, при които е отишла, са имали правилната преценка кои бенки какви са и как да махнат........аз поенже съм с много " бенки" и съм махала такива, когато имах проблеми обиколих 5-ма дерматолози в сф и всичките ми казаха различни неща за едни и същи бенки....докато накрая се престраших да отида в онкологията при " касапите" и не намерих една лекарка, която се занимава точно с това - диагностика на кожните образувания и рака на кожата, и сега за диагностика ходя само при нея, а за махането - при друг, но като отидеш з амахането с готовата диагноза и изискванията от диагностика за махането й, то няма проблем....
извинявам се за дългия пост, но не мога с 2 изречения да обясня толкова вани неща за един толкова маловажен на пръв поглед проблем....

в случая като извод от цялата пледоария - понякога за да е свършена работата както трбява, въпреки,че си естетичен хирург, трябва да действаш като " касапин"....

забравих друго важно нещо - винаги искайте хистология на премахнатите образувания....и нещо още по-важно - изрязаниТЕ с електронож или лазер образувания не могат да се изследват - ръбовете са обгорели и непоказателни за това какво е махнато....по този повод онколозите работят само със скалпели и конци ! Един белег 3-4- 5 мм, дори сантиметър, мисля че е доста по-маловажен от ВАШАТА СИГУРНОСТ !!!!!
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат